اجتماعیسلامت و پزشکی

عدم مشاهده اُمیکرون در مدارس

دبیر هماهنگی ستاد مدیریت کرونای استان همدان از عدم مشاهده ابتلاء دانش آموزان  به گونه جدید کرونا در مدارس خبر داد.

مهرداد نادری‌فر در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، در رابطه با اینکه، استان همدان به واسطه رعایت نکات بهداشتی و دستور العمل‌های کرونا در وضعیت آبی به سر می‌برد، بیان کرد: انتظار می‌رود با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توسط هم استانی های عزیز، به دلیل شکننده بودن وضعیت امیکرون، وارد پیک ششم کرونا نشویم.

وی بیان کرد: به منظور جلوگیری از پیک ششم و اوج گیری امیکرون از شرکت در مهمونی‌ها و رفتن به جاهای شلوغ خودداری کرده، زدن ماسک  و شست و شوی دست‌ها همچنان در اولویت پروتکل‌های بهداشتی می‌باشد و با توجه به فصل زمستان و بسته بودن فضا از تجمع در محل سر بسته خودداری نمایند.

دبیر هماهنگی ستاد مدیریت کرونای استان همدان عنوان کرد: از هم استانی ها خواهشمندیم، در صورت داشتن شرایط واکسیناسیون، به دلیل اثر گذاری مطلوب در آمار کویید 19، نسبت به تزریق آن هرچه سریع تر اقدام نمایند؛ 67 مرکز در سطح استان آمادگی تزریق واکسن هستند تا با زدن واکسن هم استانی‌ها  از تعطیلی گسترده در عید جلوگیری شود.

نادری فر تصریح کرد: خوشبختانه هیچگونه گزارشی در باب ابتلا به بیماری کووید_19 از جانب مدارس و امتحانات حضوری در استان اعلام نشده است و به فرمان استاندار در مدارس استان سیستم تهویه هوا نصب شده که این امر مورد توجه مسئولان برون استانی بوده و به الگو برداری از این کار دست زده‌اند.

وی در پایان اظهار کرد: در 22 ماه گذشته فوتی‌های کرونا و مراجعات به بیمارستان‌ها در استان به حداقل خود رسیده است ؛ دانشگاه‌ها نیز ترم جدید را به صورت حضوری آغاز میکنند اما رابطه با شیوه و عملکرد آن هنوز دستوری صادر نگردیده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن