اجتماعی

محدوده بازآفرینی شهری ملایر با ۵۵۰ هکتار در اولویت کاری مسئولین

سرپرست فرمانداری ویژه ملایر با تأکید بر اینکه باید صدور پروانه توسط شهرداری در بافت فرسوده یک ماهه انجام شود، گفت: محدوده بازآفرینی شهری ملایر با ۵۵۰ هکتار در اولویت کاری است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حسین فارسی یکشنبه ۲۶ دی ماه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان همدان که به ریاست استاندار همدان و با حضور محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهارکرد: طبق دستور استاندار همدان، بازآفرینی شهری باید به صورت جهادی در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه طبق دستور استاندار همدان مقدمات صدور پروانه ساختمانی در مناطق بازآفرینی و بافت فرسوده مهیا و یکماهه انجام شود، بیان کرد: ملایر ۵۵۰ هکتار محدوده بازآفرینی دارد.

فارسی توضیح داد: این مناطق شامل سکونتگاه‌های غیر رسمی، بافت فرسوده و تاریخی و حاشیه شهر است که تاکنون شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده اقدامات خوبی در این مناطق انجام داده است.

سرپرست فرمانداری ملایر با اشاره به اجرای پروژه مرکز درمانی در محله سرجو توسط راه و شهرسازی و پیشرفت ۶۰ درصدی این پروژه، گفت: به دلیل نبود اعتبارات این پروژه با روند کندی پیش می‌رود و به عنوان یک مطالبه مردمی، برای تکمیل نیازمند اختصاص اعتبارات مورد نیاز است.

وی همچنین خواستار تخصیص ۳۸۰ تُن قیر به ملایر شد و ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های نمایندگان ملایر، فرمانداری و شهرداری، وزارت راه و شهرسازی قول مساعد اختصاص ۳۸۰ تُن قیر به ملایر را داد که هنوز تحقق پیدا نکرده است.

سرپرست فرمانداری ملایر تملک و ترمیم خانه منصوری را از دیگر اقدامات مهم در حوزه بازآفرینی شهری دانست و افزود: در سفر اخیر معاون وزیر راه و شهرسازی، قول مساعد داده شد که ۲۰ قطعه زمین در ملایر از زمین‌های متعلق به راه و شهرسازی به فروش برسد و برای تملک خانه منصوری هزینه شود که تقاضا داریم هر چه زودتر مساعدت لازم صورت گیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن