فرهنگ و هنر

خرابی و محدودیت سالن، دلیل عدم برگزاری کنسرت در همدان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان برگزاری کنسرت‌های موسیقی در استان را مشروط بر اتمام تعمیر سالن‌های مربوطه دانست.

احمدرضا احسانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به برگزاری کنسرت‌های موسیقی در سایر استان‌های کشور، مطرح کرد: درحال حاضر 2 سالن مناسب برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی در دست تعمیر بوده و تا زمان اتمام فعالیت‌های مربوطه، کنسرت‌های موسیقی در استان برگزار نمی‌شود.

وی با اشاره به اعطای مجوز برگزاری کنسرت‌ها در سالن‌های ورزشی به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی وزارتخانه مربوطه، اظهار کرد: تجربه در حوزه برگزاری جُنگ‌های شادی در این اماکن نشان داده که کیفیت برگزاری چنین برنامه‌های موفق نخواهد بود، از این رو هنرمندان نیز به‌دلیل مشکلات احتمالی در این اماکن، تمایلی به برگزاری کنسرت در سالن‌های وزرشی ندارند؛ لازم به ذکر است درخواست مجوز از سوی شرکت‌های خصوصی برای برگزاری کنسرت در این اماکن نیز به ثبت نرسیده است.

احسانی با بیان اینکه افراد عادی بسیاری درخواست برگزاری کنسرت‌ها را در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسانده‌اند، افزود: توجه این اداره کل، معطوف به درخواست شرکت‌های خصوصی است؛ از این رو تنها به  درخواست کنندگانی که مسئول شرکت‌های مربوطه هستند ترتیب اثر داده می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید براینکه این اداره کل تنها مرجع سیاست گذاری در امر برگزاری کنسرت‌ها در استان است، تصریح کرد: هیچ نهادی غیر از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه سیاست گذاری در این حوزه را ندارد؛ گاها فرمانداری و یا پلیس اماکن در حوزه مکان برگزاری به دلیل وجوه ترافیکی، ایمنی و امنیتی نظرات خود را بیان می‌کنند اما تاثیر مستقیمی در بحث سیاست گذاری و نحوه برگزاری کنسرت‌ها در استان ندارند.

وی با اشاره به اتمام تعمیر سالن‌های ابن سینا و آوینی در اواسط بهمن‌ماه، خاطرنشان کرد: باتوجه به درخواست‌های ثبت شده، می‌توانیم شاهد برگزاری کنسرت‌ها در اواخر ماه جاری باشیم؛ تاریخ برگزاری کنسرت در سایر شهرستان‌های استان نیز مربوط به اواخر بهمن ماه است.

احسانی در رابطه با هزینه و افزایش قیمت بلیط‌های کنسرت نیز گفت: شرکت های خصوصی به دنبال درآمد زایی و جبران ضررهای خود در صورت استفاده 50 درصدی ظرفیت سالن‌ها هستند؛ از این رو کمیته فنی اداره در معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور تهیه‌کنندگان و برگزار کنندگان کنسرت‌ها طی جلسه‌ای بر نحوه افزایش قیمت و عدم تحمیل جبران ضررهای برگزار کنندگان کنسرت از جیب شهروندان نظارت می‌کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن