اقتصادی

ضرورت تکمیل آبرسانی آب شرب از سد کلان ملایر

سرپرست فرمانداری ویژه ملایر با بیان اینکه روند توسعه شبکه فاضلاب شهر ملایر سرعت می‌گیرد و مجتمع‌های آبرسانی روستایی در اولویت اجرا هستند،تأکید کرد: امسال تکمیل آبرسانی آب شرب از سد کلان باید به اتمام برسد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حسین فارسی بعدازظهر جمعه ۸ بهمن ماه در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه آب و فاضلاب شهرستان ملایر با حضور دو مدیرعامل استانی،افزود: برای اجرای طرح آبرسانی آب شرب سد کلان به ملایر زحمات زیادی کشیده شد که قابل تقدیر است.

وی اظهار کرد: انتظار داریم این پروژه زودتر با کیفیت لازم به اتمام برسد و چند روستای همجوار شهر ملایر نیز از آب شرب سد کلان بهره‌مند شوند.

فارسی با اشاره به اینکه گذشت حدود ۲۶ سال از اجرای طرح شبکه فاضلاب ملایر با پیشرفت فیزیکی حدود ۴۰ درصد شایسته نیست و باید سرعت بیشتری بگیرد، ادامه داد:حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل ماده ۵۶ برای توسعه شبکه فاضلاب شهر ملایر اختصاص یافته که به روند توسعه این طرح شتاب می‌بخشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه باید ساماندهی چاه‌های غیرمجاز در دستور کار قرار گیرد، گفت:حقابه آب سد کلان برای روستاهای پایین‌دست سد در موقع نیاز رهاسازی شود.

سرپرست فرمانداری ملایر خاطرنشان کرد: اعتبار مصوب حوزه آب و فاضلاب شهرستان ملایر برای سال آینده ۱۳.۶ میلیارد تومان است که سه میلیارد تومان آن تاکنون تخصیص یافته است.

فارسی تصریح کرد: انتظار داریم شهرداری ملایر همکاری لازم را برای صدور مجوز حفاری‌های لازم برای توسعه شبکه فاضلاب ملایر داشته باشد و از ۲۰ اسفند تا ۱۵ فروردین همزمان با ایام نوروز، هیچگونه حفاری‌ انجام نشود.

وی با بیان اینکه اقدامات لازم برای تجهیز انبار عمرانی آب و فاضلاب ملایر انجام شود، افزود: ۲۳ میلیارد تومان برای آبرسانی روستایی و چهار مجتمع آبرسانی از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته که اجرای این مجتمع‌ها باید در اولویت اجرا قرار گیرد.

فارسی با اشاره به اینکه ضروری است برنامه‌ریزی‌های لازم برای استفاده نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی و شهرک صنعتی جوکار از پساب فاضلاب شهر ملایر انجام شود، گفت: استقلال شرکت آب و فاضلاب ملایر با توجه به پیگیری‌های نماینده ملایر، حفظ و در دستور کار قرار گیرد.

این مقام مسئول خواستار تشکیل جلسه‌ای با حضور دهیاران بخش‌های مربوطه تشکیل و تعیین تکلیف حقابه آب سد کلان شد و افزود:
حل مشکلات مجتمع آبرسانی علی‌آباد دمق، تغذیه مصنوعی خردمند، لایروبی تغذیه مصنوعی و شبکه فاضلاب ازندریان، شبکه فاضلاب حسین آبادناظم در اولویت قرار گیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن