سلامت و پزشکی

خدمات رایگان بیمه سلامت به ساکنان محلات کم برخوردار استان


مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت : همزمان با ایام گرامیداشت چهل و سومین دهه فجر انقلاب اسلامی ساکنان محلات کم برخوردار در سطح استان که فاقد هرگونه پوشش بیمه ای هستند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.


دکتر سعید فرجی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، اظهار کرد : یکی از اولویت‌های اصلی سازمان بیمه سلامت دسترسی مناسب به خدمات بیمه سلامت در مناطق حاشیه‌ای و کم برخوردار است که با اجرای آن، برای ساکنان این محلات بیمه همگانی سلامت به شکل رایگان صادر می‌شود.


مدیرکل بیمه سلامت استان اظهار داشت : در این راستا تفاهمنامه ای بین سازمان بیمه سلامت ایران و وزارت کشور در خصوص بیمه نمودن ساکنین محلات کم برخوردار و حاشه نشین شهرها امضا شده و بدنبال این تفاهم نامه ، کارگروه استانی با حضور دستگاههای ذیربط در اداره کل بیمه سلامت استان تشکیل و اقدامات لازم صورت می گیرد.


وی با اشاره به طرح تحول و توسعه اجتماع محور محلات کم برخوردار، بیان کرد: تعدادی از ساکنین محلات کم برخوردار ممکن است از اینکه می‌توانند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گیرند، اطلاع نداشته باشند که در این طرح با مشخص نمودن محلات کم برخوردار در سطح استان و هر یک از شهرستانها و با هماهنگی های به عمل آمده با سایر سازمانهای حمایتی و نهادهای مردمی جهت استقرار محل هایی برای مراجعه این عزیزان در نزدیکی محل زندگیشان و ساماندهی امکانات ، تجهیزات و نیروی انسانی برای انجام فرایند ثبت نام و انتساب به پزشکان خانواده نزدیک به محل سکونت این عزیزان برنامه ریزی لازم انجام شده است . پس از تکمیل ساماندهی از طریق رسانه های عمومی شروع فرآیند ثبت نام به اطلاع شهروندان گرامی خواهد رسید.


دکتر فرجی گفت : برای ایجاد دسترسی عادلانه به خدمات بیمه ای، توسعه و گسترش برنامه پزشک خانواده و کاهش پرداخت از جیب افراد کم بضاعت و بی بضاعت، سازمان بیمه سلامت بر آن است با همکاری‌های بین بخشی، نسبت به تکمیل پوشش بیمه درمان تمام شهروندان، به ویژه حاشیه نشینان و ساکنین سکونت گاههای غیررسمی، اقدام کند تا از مزایای بیمه نامه الکترونیک و پزشک خانواده بهره مند شوند. شایان ذکر است که خدمات بیمه سلامت به این گروه از بیمه شدگان از طریق پزشک خانواده و نظام ارجاع ارائه می شود.


فرجی در پایان خاطرنشان کرد : با توجه به وضعیت کنونی انتشار بیماری کرونا ، شناسایی و بهره مندی این افراد از پوشش بیمه ای کمک شایانی در پیشگیری، درمان و ارتقاء سلامت آنها خواهد داشت . امیدواریم با همفکری و هماهنگی اعضای کارگروه استانی شاهد اتفاقات خوب به نفع افراد فاقد بیمه پایه درمان در استان باشیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن