سلامت و پزشکی

محققان ایرانی، منجی بیماران نخاعی

مدیرعامل شرکت پیام آوران هنر و فناوری شهری از تولید دستگاه فیزیوتراپی با تکنولوژی تعلیق وزن دینامیک برای دومین بار بعد از آمریکا در جهان خبر داد.

محمد لطفی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: دستگاه فیزیوتراپی ویگت، برای افرادی که دچار مشکلات حرکتی مانند قطع نخاع هستند تولید شده است؛ در گذشته با کمک همراهان بیمار و فیزیوتراپ‌ها، زیر بغل بیمار گرفته می‌شد که این روش دقیق نیست و باعث انحراف به چپ و راست و  افزایش یا کاهش فشار بر روی پاهای بیمار می‌شود و در بسیاری موارد راه رفتن بیمار را اصلاح نمی‌کند.

وی افزود: در این دستگاه جدید که دارای لباس است، بیمار با پوشیدن این لباس و تنظیم وزن دستگاه توسط  فیزیوتراپ مربوطه به صورت دقیق و درجه بندی شده انجام می‌شود و با تشخیص درمانگر مربوطه میزان وزن لازم به بیمار تحمیل می‌شود.

لطفی عنوان کرد: داینامیک این دستگاه تمریناتی مانند پله، پلانک و… را دارا بوده و برای انجام این مدل تمرینات کارایی و دقت بالایی به همراه دارد؛ همچنین، خوشبختانه به تازگی مجوز تجهیزات پزشکی برای این مدل دستگاه گرفته شده است و چند عدد در فیزیوتراپی‌ها و در منازل که به صورت ورژن خانگی با توجه به ارتفاع سقف و طول ریلی می‌باشد آماده کمک رسانی به بیماران است.

مدیرعامل شرکت پیام آوران هنر و فناوری شهری، اصلاح کرد: قیمت نمونه خارجی این دستگاه که فقط در آمریکا تولید شده است، 250 هزار دلار آمریکا که با احتساب اقدامات ورود به کشور حدود 10 میلیارد تومان است، اما نمونه داخلی که تولد کشور می‌باشد، با توجه به هزینه قطعات آن 360 میلیون تومان است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن