اقتصادی

عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی در بازار شب عید

سرپرست معاونت نظارت، بارزرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان، از پیچیده شدن و بازرسی‌های دقیق‌تر در روند افزایش قیمت کالاها و اقلام ضروری خبر داد.

مرتضی بیدآبادی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با اشاره به نزدیک شدن عید نوروز، عنوان کرد: اکثر کالا‌های مورد نیاز مردم به صورت وارداتی بوده که برای تنظیم بازار عید، محصولات به اندازه کافی وارد شده و افزایش قیمتی وجود نخواهد داشت، همچنین انتظار می‌رود در آستانه سال جدید شاهد کاهش قیمت نیز باشیم.

وی با توجه به سخنان رئیس جمهور در رابطه با کاهش قیمت محصولات در بازار ، بیان کرد: محصولات کشاورزی اعم از سیب زمینی و پیاز در استان کاهش قیمت داشته اند وبرای بقیه محصولات شاهد ثبات قیمت هستیم؛ همچنین با ثبات نرخ ارز در کشور مردم متناسب با نیاز روزانه خود خرید می‌کنند و این روندی در جهت بهبود وضعیت قیمت است.

بیدآبادی تاکید کرد: روند افزایش قیمت و یا نرخ فعالیت اصناف به شکل پیچیده تری و با گذشت مراحل متعدد تصویب خواهد شد؛ این بدان معناست که درصورت درخواست افزایش نرخ اصناف گوناگون، تعرفه پیشنهادی در جلسات تنظیم بازار استانی رسیدگی و پس از طی مراحل ازپیش تعیین شده، درصورت تصویب ابلاغ خواهد شد.

وی در پایان افزود: در صورت مشاهده گران فروشی، مردم می‌توانند از طریق سامانه پاسخگویی آنلاین 124 ، شکایات خود را ثبت و با بازرسی‌های لازمه کارشناسان  نسبت به رفع مشکل اقدام نمایند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن