ورزشی

صعود کوهنوردان ملایری به قله دومیر استان مرکزی

رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر گفت: کوهنوردان ملایری با صعود به قله ۳۵۰۵ متری دومیر (بام استان مرکزی) فرا رسیدن عید بزرگ مبعث را گرامی داشتند.

حمیدرضا سپهری نیا در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: در برنامه ای از پیش تعیین شده کوهنوردان ملایری به مناسبت گرامیداشت عید بزرگ مبعث در اقدامی آموزشی فرهنگی به قله ۳۵۰۵ متری دومیر (بام استان مرکزی) صعود کردند.

وی اظهار کرد: بیش از ۲۵ نفر از کوهنوردان و علاقمندان به این رشته ورزشی که در باشگاه‌ها و گروهای کوهنوردی این شهرستان چون باشگاه کوهنوردی اوج تمرین و فعالیت می کنند در دو بخش آقایان و بانوان در این برنامه فرهنگی آموزشی شرکت کردند و توانستند به قله ۳۵۰۵ متری دومیر معروف به بام استان مرکزی صعود کنند.

این مقام مسئول ادامه داد:شرکت کنندگان در طول مسیر با وجود پیشکسوتان و مربیان این رشته ورزشی آموزش های لازم را در صعود به قلل مرتفع فرا گرفتند.

سپهری نیا توضیح داد: قله اردهال یا دومیر با ارتفاع 3,505 متر، بلندترین قله استان مرکزی است که در شهرستان دلیجان، بخش مرکزی، دهستان هستیجان واقع شده است و از قلل طرح سیمرغ در کشور به شمار می رود که با توجه به زیبایی خاص و طبیعت بکر خود چشم هر کوهنوردی را به خود جذب می کند.

رییس اداره ورزش و جوانان ملایر در بخش دیگری از سخنان خود گفت:هیئت دوچرخه سواری ملایر به مناسبت فرارسیدن عید مبعث با برپایی غرفه دوچرخه سواری در نمایشگاه خیریه حامی مهربانو به کمک خانواده های جامعه هدف شتافت.

وی افزود: در اقدامی ماندگار و در راستای حمایت و کمک رسانی به خانواده های جامعه هدف و ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ورزش در سبد خانوار به همت هیئت دوچرخه سواری غرفه دوچرخه سواری در نمایشگاه خیریه حامی مهربانو برپا شد.

سپهری نیا اظهار کرد: هیئت دوچرخه سواری با توزیع بروشور و کتاب و فعالیتهای فرهنگی چون آموزش تئوری و عملی دوچرخه سواری، نقاشی و … سعی در جذب جوانان و خانواده ها به ورزش و نقش بسزایی در کمک و حمایت از خانواده های جامعه هدف در این نمایشگاه داشته که مورد استقبال عموم مردم ورزش دوست ملایر قرار گرفته است.

رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر خاطرنشان کرد: کلینیک دندانپزشکی الماس اسپانسر و حامی ورزش و هیئت دوچرخه سواری این شهرستان نیز مانند همیشه در برپایی این غرفه و حمایت و کمک رسانی به خانواده های جامعه هدف در این نمایشگاه دستی توانان داشته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن