دسته‌بندی نشدهسلامت و پزشکی

پرداخت 32 میلیارد تومان از مطالبات بیمارستانهای دولتی دانشگاهی

دکتر سعید فرجی با اشاره به پرداخت مطالبات موسسات و مراکز درمانی استان همدان گفت : با پرداخت 32 میلیارد تومان از مطالبات بیمارستانهای دولتی دانشگاهی ، مطالبات مراکز مذکور تا پایان آبان ماه تسویه شد.
دکتر سعید فرجی؛ مدیرکل بیمه سلامت استان همدان اظهار داشت : خوشبختانه در سال ۱۴۰۰ پرداخت‌های بیمه سلامت به موسسات و مراکز درمانی نسبت به سال‌های قبل بسیار به روز تر بوده است در حالی که در سالهای قبل شاید با هفت یا هشت ماه تاخیر انجام می‌شد. در حال حاضر پرداخت‌ها بخصوص در بخش خصوصی به روز است و مطالبات پزشکان در ۱۰ روز اول هر ماه واریز می‌شود و هم اکنون مطالبات بهمن ماه پزشکان پرداخت شده است .
دکتر فرجی با بیان اینکه پرداخت مطالبات سایر مراکز از جمله داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، پاراکلینک‌ها و بیمارستانها نسبت به سال‌های قبل بسیار بهتر شده است افزود: در حال حاضر منتظر هستیم که مراکز طرف قرارداد بخصوص مراکز دولتی دانشگاهی ، سند ارسال کنند و دغدغه و نگرانی ما در تاخیر ارسال اسناد است و پس از پذیرش و رسیدگی اسناد پزشکی مراکز و موسسات درمانی نسبت به پرداخت آنها اقدام می نماییم.
دکتر فرجی افزود: با پرداخت 32 میلیارد تومان از مطالبات بیمارستانهای دولتی دانشگاهی، مطالبات مراکز مذکور تا پایان آبان ماه تسویه شد.
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به اینکه ۸۰ درصد مطالبات بهمن ماه خدمات سطح یک نیز پرداخت شده است گفت : در یازده ماهه منتهی به بهمن ماه سالجاری بیش از 446 میلیارد تومان اسناد هزینه دریافت نموده ایم که با توجه به اسناد ارسال نشده بیمارستانها و برخی مراکز ، پیش بینی می شود که هزینه های درمانی سال 1400 استان ، به رقم حدود 550 میلیارد تومان برسد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن