اقتصادی

برای حفظ جایگاه، وام دار کسی نخواهم شد

شهردار همدان با تاکید بر فساد ستیزی در شهرداری، گفت: فساد شهرداری به صورت چشمگیر توسط افراد کم انجام شده که با ۴تن از این افراد قطع همکاری صورت شده است.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، سید مسعود حسینی پنجشنبه ۱۹ اسفند در نخستین نشست خبری با بیان اینکه بدهی به بانک و افراد باید تسویه شود،مطرح کرد: یکی از اتفاقاتی که افتاده عدم استفاده از ظرفیت موسسات مالی همانند بانک‌هاست که اگر این کار و کنیم بحث سرمایه گذاری راحت تر شکل خواهد گرفت؛اولیت بندی که در بودجه خواهیم داشت اولین باری است که در نحوه بودجه نویسی شهر همدان رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۶ درصد کل بودجه برای پروژه‌های نیمه تمام اختصاص یافته است، عنوان کرد: ارزش مالی این مورد ۴۴۱ میلیارد تومان برآورد شده است؛ همچنین ۳۰ درصد بودجه برای پروژه‌های جدید بالغ بر ۳۶۶ میلیارد تومان درنظر گرفته شده است.

شهردار همدان مقابله بنیادین با پدیده زباله گردی را نیازمند آموزش فرهنگی دانست و افزود: از ایجاد برخی از پدیده‌های هنجارشکن باید جلوگیری شود چراکه درصورت ظهور این پدیده ها همانند زباله گردی، مدیریت و جمع‌آوری آن سخت خواهد بود. متاسفانه درآمدی که از این راه درحال ایجاد بوده، قابل توجه است.

وی با تاکید براینکه تفکیک از منزل باید اتفاق بیافته تا زباله ارزشمندی داخل سطل زباله نباشد، تصریح کرد: در حال حاضر متولی بالای سر پسماند نیست و پیمانکاری به طور مشخص وجود ندارد؛ درحال حاضر با سرمایه گذار صحبت کرده‌ایم .

حسینی با بیان اینکه در سیاست گذاری در کشور و شهری که افراد نخبه و سرشناس زیاد دارد، مسائل گوناگون سیاسی و حاشیه‌ای بیشتر مطرح می‌شکد، اضافه کرد: همدان چهره ذی نفوذ زیاد دارد و این مورد می‌تواند نقطه قوت و ضعف باشد؛ در بحث سیاست گذاری معضلات ما در شهرداری این است که خیلی از فعالیت‌ها شخص محور است.

شهردار همدان ادامه داد: در بحث مدیریت شهری دنبال ساختارسازی هستیم، بالای ۹۵ درصد ذهنیت مدیران شهرداری درگیر تامین مالی است؛ از اشخاص و فردیت باید رد شویم، و مطمئن باشید اگر روزی برسد که وام دار کسی باشم لحظه ای در این جایگاه نخواهم ایستاد چراکه رویکرد مدیریت جدید بر مبنای تعامل بوده و معامله جای ندارد.

شهردار همدان با بیان اینکه در بحث مبارزه با فساد، نیازمند سنسورهای فساد زا در شهرداری هستیم،عنوان کرد: متاسفانه فساد در شهرداری چشمگیر بوده اما توسط افراد کم در این مکان به ثبت رسیده است؛ فسادستیزی نیازمند هست از درون خود مجموعه صودت گیرد از این رو در ۶ ماه گذشته ، از مجموع ۴۶ نفر کارمند متخلف، با ۴ نفر و برخورد و قطع همکاری شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن