فرهنگ و هنر

مسیر گردشگری غرب کشور، فرصتی تازه برای معرفی جهانی همدان

شهردار همدان از میزبانی این شهر در نشست اعضای شورای بررسی «مسیر گردشگری غرب کشور» با حضور ۱۴ دیپلمات، اعضای نشست مذکور و مقامات مرتبط ملی و استانی از تاریخ ۲۵ اسفند ماه تا پایان نوروز ۱۴۰۱ خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، سید مسعود حسینی پنجشنبه ۱۹ اسفند در نخستین نشست خبری با تاکید براینکه در در بحث یونسکو، مسیر گردشگری غرب کشور مطرح شد تا همدان، کردستان و کرمانشاه مسیری جهانی داشته باشد، اظهار کرد: در بحث جهان‌شهرهای ایرانی که چندی پیش کنفرانس مربوطه تحت عنوان نحوه برگزاری باشکوه آن برگزار شد، مقرر گردید تا ۲۴ اسفند در تهران افتتاحیه‌ مسیر گردشگری غرب کشور آغاز شود و در این زمینه برنامه ویژه‌ای از ۲۵ اسفندماه تا پایان روز در همدان تحت این نشست برگزار شود.

وی با اشاره به برگزاری آیین چهارشنبه آخر سال و عید نوروز، افزود: در همین ارتباط و با هدف توسعه و رونق صنعت گردشگری و زمینه سازی برای حضور مسافران نوروزی، اجرای ویژه برنامه هایی از «چهارشنبه سوری تا ۱۳ فروردین در شهر همدان برنامه ریزی شده است.

شهردار همدان تصریح کرد: پیگیری گذر تاریخی و فرهنگی «از آرامگاه باباطاهر تا آرامگاه بوعلی» و همچنین پرونده ثبت جهانی «منظر تاریخی شهری از هگمتانه تا همدان» از جمله اولویت‌های شهرداری در حوزه گردشگری است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن