سیاسی

نمود جوانگرایی دولت سیزدهم در انتصاب فرماندار جدید ملایر

عصر امروز آئین تکریم و معارفه فرماندار ویژه ملایر با حضور علی رضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان، امام جمعه ملایر، نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل حراست استانداری، مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری و هیات همراه، نیروهای نظامی و انتظامی، اعضای شورای تامین و شورای اداری شهرستان ملایر و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین،طلسم شکنی پس از دو دهه در ملایر رقم خورد و در شب میلاد حضرت علی اکبر و روز جوان،فرماندار جوان ملایر معارفه شد.ارتقای رتبه کشوری استان همدان در طرح نهضت ملی مسکن ‍ استاندار همدان گفت: با الحاق ۶۸۰هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن، استان از رتبه ۳۰ و ۳۱ کشوری به رتبه پنج، ارتقا یافت.

علیرضا قاسمی‌فرزاد عصر یکشنبه ۲۲ اسفند ماه در آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان ملایر،افزود: باید همه، دست‌به‌دست هم داده و با تمام توان، تلاش خود را به کار بگیریم تا مشکلات و مسائل مردم استان حل و فصل شود.

وی اظهار کرد: با پیگیری‌های شخص رئیس جمهور، واکسن کرونا وارد کشور شد و در سطحی گسترده، واکسیناسیون مردم انجام گرفت که این اقدام تاثیر بسزایی در کنترل و مقابله با بیماری کرونا داشت.

استاندار همدان ادامه داد: با تلاش و بازدیدهای مستمری که در استان در دستور‌کار قرار گرفت، مشکل اساسی خاصی در زمینه تامین و ذخایر کالاهای اساسی در استان وجود ندارد.قاسمی فرزاد خاطرنشان کرد: برنامه‌ای راهبردی برای توسعه استان تدوین و تهیه شده که در سال آینده ارائه و به دستگاه‌های اجرایی نیز ابلاغ خواهد شد.

وی گفت: دولت سیزدهم، برای هر استان صندوق پیشرفت و عدالت را اختصاص داده که اعتباراتی به این صندوق واریز می‌شود تا استانداران، از این طرق، بتوانند در راستای حل مشکلات و مسائل استان اقدام کنند. قاسمی فرزاد افزود: سند آمایش سرزمینی در هر استان و شهرستان‌ها، گویای این مطلب است که مزایای نسبی، فرصت‌ها و ظرفیت‌های شهرهای کشور به طور کامل دیده شده و در راستای آن طرح‌ها و برنامه‌های اختصاصی نیز در نظر گرفته شده است.

استاندار همدان با بیان اینکه برنامه توسعه دولت سیزدهم برای استان‌های کشور، بر اصول مزایای نسبتی در هر شهرستان استوار است،افزود: برنامه‌های تدوین شده توسط دولت سیزدهم، نه‌تنها عملیاتی و کاربردی بوده بلکه کاملا منطبق با مشکلات و مسائل اساسی مردم است. وی اظهار کرد: یکی از مسائل اساسی مردم، مشکل مسکن بود که برای برطرف کردن آن، دولت سیزدهم طرح نهضت ملی مسکن را در دستور کار قرار داد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: استان همدان پیش از دولت سیزدهم، در راستای تامین زمین و پیشبرد برنامه نهضت ملی مسکن، در رده ۳۰ و ۳۱ کشوری بود، اما با تلاش مجموعه مدیریتی استان، و با الحاق ۶۸۰ هکتار زمین به این طرح، همدان به رتبه پنجم کشوری ارتقا پیدا کرد.

قاسمی فرزاد ادامه داد: هم‌اکنون با تلاش مجموعه مدیریتی استان، تقریبا در کلیه شهرهای استان، مشکل خاصی در راستای تامین زمین‌ برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه پیش از اینکه برنامه ششم توسعه توسط مجلس شورای اسلامی تمدید شود، یک برنامه چهارساله برای توسعه استان تدوین و تهیه شد، گفت: با تمدید برنامه ششم توسعه، لاجرم یک برنامه یکساله به تفکیک شهرستان‌ها، تنظیم شد که متعاقبا به کلیه دستگاه‌ها و دوایر دولتی استان ابلاغ خواهد شد تا در سال آینده در دستور کار قرار دهند.

قاسمی فرزاد در ادامه بیان کرد: یک انسجام و وحدت مثال‌زدنی‌ بین ارکان نظام با محوریت نماینده ولی فقیه در استان حاکم است که از این ظرفیت در راستای توسعه، پیشرفت و خدمت به مردم استفاده خواهد شد.

استاندار همدان با بیان اینکه با توجه به توانایی‌ها و استعداد « سلمان اسماعیلی»، تصمیم بر آن شد تا به عنوان فرماندار شهرستان ملایر معرفی شود،تصریح کرد: فرماندار جدید باید با سعی و کوشش، اهداف دولت سیزدهم در حوزه‌های مختلف در راستای توسعه شهرستان ملایر را دنبال کند.

وی اظهار کرد: سهم توسعه و رشد استان، هفت و نیم درصد است که فرمانداران شهرستان‌های دهگانه به ویژه ملایر، باید برای دست‌یابی به این میزان، تمام تلاش خود را به کار گیرند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با بیان اینکه دکتر علیرضا قاسمی‌فرزاد، یکی از استانداران پاکدست دولت سیزدهم است، گفت: از رئیس جمهور به خاطر انتخاب علیرضا قاسمی‌فرزاد به عنوان استاندار همدان، تقدیر‌ و تشکر می‌‌کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین احد آزادی‌خواه افزود:در جلسه‌ای سه ساعت و نیمه که با حضور نمایندگان استان و استانداران چهار استان کشور با رئیس جمهور داشتیم، به واسطه اشرافیت، برنامه‌محوری دکتر علیرضا قاسمی فرزاد، مباهات کردم و به عنوان نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مراتب تقدیر خود را به خاطر این انتخاب از رئیس جمهور اعلام کردم.

وی اظهار کرد: علیرضا قاسمی فرزاد، استاندار همدان، پیش از این سمت و کسوت، دین خود را به نظام و انقلاب اسلامی ادا کرده است و به عنوان یک بسیجی و آزاده، نه در شعار بلکه در شعور، و نه در حرف بلکه در عمل، سال‌ها در جبه‌های حق علیه باطل حضور داشته و چندین‌سال نیز در زندان بعثی‌ها بوده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در این آیین با بیان اینکه دکتر علیرضا قاسمی‌فرزاد، یکی از استانداران پاکدست دولت سیزدهم است، گفت: از رئیس جمهور به خاطر انتخاب علیرضا قاسمی‌فرزاد به عنوان استاندار همدان، تقدیر‌ و تشکر می‌‌کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین احد آزادی‌خواه افزود:در جلسه‌ای سه ساعت و نیمه که با حضور نمایندگان استان و استانداران چهار استان کشور با رئیس جمهور داشتیم، به واسطه اشرافیت، برنامه‌محوری دکتر علیرضا قاسمی فرزاد، مباهات کردم و به عنوان نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مراتب تقدیر خود را به خاطر این انتخاب از رئیس جمهور اعلام کردم.

وی اظهار کرد: علیرضا قاسمی فرزاد، استاندار همدان، پیش از این سمت و کسوت، دین خود را به نظام و انقلاب اسلامی ادا کرده است و به عنوان یک بسیجی و آزاده، نه در شعار بلکه در شعور، و نه در حرف بلکه در عمل، سال‌ها در جبه‌های حق علیه باطل حضور داشته و چندین‌سال نیز در زندان بعثی‌ها بوده است.

سرپرست سابق فرمانداری ملایر نیز با تقدیر از حسن اعتماد استاندار همدان در زمان تصدی این پست افزود: بنده افتخار سربازی در نظام جمهوری اسلامی را دارم و سرباز در هر سنگری گوش به فرمان فرمانده است.

حسین فارسی با اشاره به اینکه هر کجا استاندار همدان صلاح بدانند به عنوان سرباز در رکاب دولت و نظام خواهم بود و کوششی دریغ نمی‌کنم، افزود: در مدت زمان چند ماه که به عنوان سرپرست فرمانداری ملایر فعالیت می‌کردم تلاش شد از تمام تجربیات خود در چارچوب قانون استفاده کنم و با توجه به تذکرات استاندار، تعامل بین دستگاه ها برقرار شد.

وی به سفر یک روزه استاندار همدان به شهرستان ملایر اشاره کرد و افزود: در طول ساعاتی که دکتر قاسمی فرزاد، مهمان ملایر بودند علاوه بر بازدید ها انجام شده از پروژه‌های مختلف، جلسه راهبردی ستاد تسهیل نیز برگزار و بسیاری از مشکلات موجود در این زمینه حل شد.

فارسی با بیان اینکه با تلاش اعضای شورای تامین از لحاظ امنیتی هیچ گونه مشکلی در سطح شهرستان وجود ندارد، اظهار کرد: در بحث مسائل اقتصادی نیز تمام تلاش خود را معطوف به تامین مایحتاج مردم و جذب سرمایه گذار کرده‌ایم.

فارسی به چشم انداز استان و شهرستان طی سال های آتی اشاره کرد و افزود: تمام پروژه های عمرانی در حال پیگیری هستند همچنین با توجه به اینکه« ملایر» شهر جهانی انگور و شهر جهانی مبل منبت به شمار می‌رود قطعاً در ماه‌های آتی میزبانی گردشگران و مسافران فراوانی خواهد بود به همین منظور مقدمات کار جهت پذیرایی فراهم شده است.

سرپرست سابق فرمانداری ملایر از ایجاد ابتکار عمل در زمینه برگزاری ملاقات های عمومی بین مردم و مسئولین که چند ماه اخیر در فرمانداری خبر داد و گفت: چند سالی بود که جلسات دیدارهای عمومی تعطیل شده بود اما در زمان تصدی بنده شرایطی فراهم شد که با حضور دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان بیش از ۲۰۰ نفر از مراجعه کنندگان با مسئولین ارتباط نزدیک بگیرند و مشکلات خود را مرتفع کنند.

فارسی به رفع مشکلات مسکن مهر پروژه دژچنار اشاره کرد و افزود: ۱۹۲ واحد در پروژه دژچنار تحویل قطعی شده است و در این زمینه دستگاههای خدمات رسان با یک کار جهادی اقداماتی را که یک سال به طول می انجامید طی چند هفته به اتمام رساندند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر با تاکید بر اینکه امروز در این شهرستان نیازمند یک اجماع، وفاق و همدلی برای تحقق حداکثری شعارهای دولت مردمی هستیم افزود، نیاز امروز ملایر وحدت مسئولین، مردم، دانشگاهیان، حوزویان و بخش صنعت می باشد.

سلمان اسماعیلی با تاکید بر اینکه از همین لحظه دستان خود را برای وحدت و وفاق به سمت مردم ملایر و مسئول و مدیران اجرایی دراز می کنم، افزود: من به عنوان فرزند ملایر و سرباز کوچک انقلاب در پیشگاه خداوند متعال عهد میبندم که در راه تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی لحظه‌ای را از دست ندهم.

وی با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم در اسرع وقت سند تحول دولت و سند آمایش سرزمینی را در ملایر تهیه کنیم اظهار کرد: وظیفه همه مدیران اجرایی پای کار بودن، دلسوز و خیرخواه بودن است.

این مقام مسئول در ادامه از حسن اعتماد وزیر کشور و استاندار تقدیر کرد و اظهار داشت: ایرانیان مسلمان به برکت انقلاب اسلامی و علیرغم همه تحریم‌ها، تهدیدها و دشمنی ها توانسته اند تراز جدیدی از مشارکت سیاسی و مردم سالاری را به رخ جهانیان بکشانند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه پس از ۴۳ سال همچنان، مردم ایران اسلامی بر تحقق آرمان‌های امامین انقلاب یعنی عدالت، پیشرفت، استقلال و آزادی مصمم هستند، افزود: حفظ امنیت، ثبات و تمامیت ارضی کشور و پیشرفت های خیره کننده در عرصه علم و فناوری در ایجاد زیرساخت های عمرانی و اقتصادی و رشد چشمگیر معنویت در فضای عمومی جامعه همگی از دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند.

گفتنی است؛ «سلمان اسماعیلی» از مدیران جوان و خوشنام سپاه در عرصه های سیاسی و امنیتی است و نزدیک به ۲۰ سال عهده دار مسئولیت های مختلفی در نیروی هوافضا، سازمان بسیج مستضعفین و ستادکل سپاه بوده است.سلمان اسماعیلی علاوه بر تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حقوق مالی اقتصادی،حضور در خبرگزاری فارس کشور سابقه تحصیل و تدریس در رشته های مرتبط با امنیت ملی را نیز در کارنامه دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن