اجتماعی

آمادگی مدارس همدان برای بازگشت به شرایط عادی و حضور دانش آموزان

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از آمادگی مدارس برای بازگشت به شرایط عادی و حضور دانش آموزان در مدارس استان همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، محمود نقوی در جلسه شورای معاونین و روسای آموزش و پرورش ادارت تابع همدان اظهار کرد: مدارس برای بازگشت به شرایط عادی و حضوری دانش آموزان آماده است.

وی عنوان کرد: بنا به تصمیم ستاد ملی مدیریت و مبارزه با بیماری کرونا از روز یکشنبه ۱۴ فروردین ماه مدارس با پذیرش دانش آموزان و اجرای برنامه درسی روند تعلیم و تربیت را ادامه خواهند داد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان بیان داشت: امید است با همکاری اولیا، اشتیاق دانش آموزان و آمادگی همکاران، روز ۱۴ فروردین ماه، شاهد حضور مجدد تمام دانش آموزان در مدارس باشیم.

وی افزود: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و با تکیه بر دانش و تجارب به دست آمده در مدت دو سال و همکاری همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها، شرایط حضور ایمن دانش آموزان را در مدرسه فراهم خواهیم آورد.

نقوی در خصوص اهمیت حضور دانش آموزان در مدارس، گفت: تمام صاحب نظران تعلیم و تربیت بر این عقیده موافق هستند که هیچ شیوه‌ای جای آموزش حضوری در مدارس را نخواهد گرفت.

وی در مورد تشکیل کمیته فوریت‌ها در ادارات، تصریح کرد: این کمیته ها باید به نحوی تشکیل و تنظیم شوند که با رصد و بررسی مشکلات موجود، از فراهم بودن همه شرایط جهت حضور دانش آموزان در کلاس، اطمینان حاصل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان همچنین به استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان اشاره کرد و افزود: مدیران باید در این زمینه با اعتمادسازی و اقناع‌سازی دانش آموزان و اولیا، این پیام را به گونه ای انتقال دهند تا زمینه‌های حضور حداکثری دانش آموزان فراهم شود.

وی در ادامه تأکید کرد: مدیران ادارات لازم است بازگشایی مدارس را در اولویت نخست کارهای خود قرار دهند و با برنامه‌ریزی دقیق، حل مشکلات ایاب و ذهاب و سرویس مدارس و اطمینان خاطر از رعایت شیوه نامه های بهداشتی، نسبت به بازگشایی مدارس در روز 14 فروردین اقدام کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن