اجتماعیفرهنگ و هنر

برگزاری جشنواره های نوروزی فرش ملی ازندریان و بازار ملایر

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملایر با اشاره به برگزاری جشنواره های نوروزی فرش ملی ازندریان و بازار ملایر، گفت: در محل سالن تختی شهر ازندریان اولین جشنواره نوروزی فرش ملی ازندریان برگزار شد.

ابراهیم جلیلی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین ،افزود: در این مراسم جمعی از مسئولین، اعضای شورای اسلامی شهر و مردم شهر ازندریان برگزار حضور داشتند.

وی با بیان اینکه این جشنواره شامل برنامه های فرهنگی، اجرای موسیقی سنتی، ساز و دهل، شعرخوانی محلی و تجلیل از فرشبافان برتر ازندریان و کار آفرین نمونه و فضا سازی با فرش های دستباف دکور شده بود، اظهار کرد: فرش ازندریان در آذر ماه سال ۱۴۰۰در فهرست میراث کشور به ثبت رسیده است.

جلیلی خاطرنشان کرد: در این جشنواره از آقای گرجی کار آفرین نمونه فرش تجلیل شد، وی توانسته است در زمینه بافت فرش دستباف ازندریان ۳۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کند.

رییس میراث فرهنگی ملایر ادامه داد: همچنین در قالب برنامه خای نوروزگاه، باحضور گردشگران،مسافران و مردم سومین جشنواره بازار ملایر در محل زورخانه بابک واقع در بازار سنتی ملایر برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این مراسم شنیدن صدای ضرب زورخانه، خاطره انگیز بود، افزود: زورخانه بابک از قدیمی ترین زورخانه های استان بوده که دارای طاق و گنبد آجری قدیمی است که به زیبایی ساخته شده و از دوره قاجار در این محل ورزش زورخانه ای انجام می شده است.

این مقام مسئول گفت: در پایان مراسم از استاد اسماعیل بختیاری که زحمت مرمت این زورخانه زیبا را بر عهده داشت تشکر و قدردانی شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن