سلامت و پزشکی

اجرای کامل نسخه نویسی الکترونیکی در استان


مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت : کاهش مشکلات بیمه شدگان و ارتقاء خدمات بیمه سلامت مهمترین رویکرد اداره کل بیمه سلامت استان همدان در سال 1401 خواهد بود.


به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، دکتر سعید فرجی در اولین جلسه شورای اداری بیمه سلامت استان ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید و ماه مبارک رمضان اظهار داشت : ارائه خدمات مطلوب و مناسب به بیمه شدگان همواره یکی از اولویت‌های اصلی سازمان بیمه سلامت بوده است بر همین اساس در سال جدید کاهش مشکلات بیمه شدگان و ارتقاء کیفی خدمات بیمه سلامت بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت.


دکتر فرجی با اشاره به اهمیت مباحث الکترونیک گفت : با توجه به اینکه یکی از اهداف راهبردی سازمان بیمه سلامت استقرار سازمان الکترونیک است، در سال جدید نیز مباحث الکترونیک در تمام فرآیندها مورد تاکید می باشد.


مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه حدود 100% نسخ در استان به صورت الکترونیکی نوشته می شوند افزود: در اندک مواقعی که امکان ثبت الکترونیکی نسخ وجود نداشته باشد می بایست نسخه به صورت کاغذی نوشته شود و پس از رفع اختلال در اولین فرصت ثبت الکترونیکی محقق گردد و به هیچ وجه نباید وجه آزاد از بیمه شدگان دریافت گردد.


دکتر فرجی اظهار داشت : موضوع نظارت در نسخه نویسی الکترونیکی بسیار حائز اهمیت است و پس از استقرار ارجاع الکترونیک، بحث رصد الکترونیک در دستور کار بیمه سلامت قرار خواهد گرفت و تلاش بر این است که مشکلات و چالشهای نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی به حداقل ممکن برسد و با برطرف شدن اندک مشکلات موجود، مردم و نظام سلامت کشور از مزایا و ثمرات بسیار زیاد خدمات الکترونیکی در حوزه سلامت بهره مند گردند.


مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به ضرورت بازنگری و اصلاح تعرفه های خدمات پزشکی گفت: معتقدیم که تعیین تعرفه های واقعی خدمات سلامت بر اساس قیمت تمام شده که در واقع جزء فراموش شده قانون بیمه همگانی خدمات درمانی است باید پیگیری و اجرایی گردد چرا که هم به نفع مردم و هم به نفع ارائه دهندگان خدمات سلامت است و پیشنهاد می گردد که مسئولین ذیربط در خصوص برطرف شدن این معضل تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن