اجتماعی

حضور 95 درصدی دانش‌‌آموزان در کلاس‌های درس

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان همدان از حضور 95 درصدی دانش‌‌آموزان در کلاس‌های درس خبرداد.

احمد آقامحمدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به بازگشایی مدارس و برپایی 6 کمیته ویژه نظارت و بررسی کیفیت تدریس و خدمات رسانی در مدارس توسط ستاد اجرایی بخشنامه وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی حضوری ، مطرح کرد: درحال حاضر حضور دانش‌آموزان منهای 3 گروه از افراد کرونا مثبت، دارای علائم و یا بیماران زمینه‌ای، اجباری است؛ لازم به ذکر است رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مدارس از سوی وزارتخانه توصیه نشده اما امکانات بهداشتی همانند توزیع 100 هزار ماسک در مدارس تهیه شده است.

وی با اشاره به سخنان سخنگوی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر تخلف 185 مدرسه در کشور جهت بازگشایی حضوری و غیبت 16 درصدی دانش‌آموزان، تصریح کرد: خوشبختانه استان همدان سهمی از آمار ارائه شده نداشته و هیچ مدرسه ای در این حوزه تخلف نکرده است؛ براساس بازرسی‌ها در مجموع بالای 95 درصد از دانش‌آموزان در کلاس درس حضور دارند.

وی با بیان اینکه از مجموع 2500 مدرسه در استان 1700 محل بازرسی شده‌ و در این حوزه رتبه دوم کشوری را بدست آورده‌ایم، اظهار کرد: تلاش اداره کل هم‌اکنون در راستای جبران افت تحصیلی و پیشگیری از تداوم شرایط منفی درسی دانش‌آموزان است.

آقامحمدی در رابطه با فاصله گذاری اجتماعی نیز تصریح کرد: باتوجه به بهبود شرایط بیماری در جامعه و عدم الزام فاصله گذاری اجتماعی در محیط، کلاس‌های پرجمعیت ملزم به تغییر فضا و برگزاری جلسات در سالن اجتماعات هستند.

 معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان همدان در تشریح کمیته‌های ستاد اجرایی، افزود: کمیته بررسی و مشاوره، سلامت و بهداشت، اطلاع رسانی و اغناسازی و آموزش از جمله 6 کمیته فعال در ستاد اجرایی اداره کل بوده که به شکل متمرکز بر فعالیت مدارس نظارت می‌کنند؛ موفقیت کمیته‌های مذکور باعث شده تا این ستاد و کمیته ها در شهرستان‌ها نیز اجرایی شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن