فرهنگ و هنر

‍ با بهره‌گیری از ابزار وقف، امیدآفرینی را در بین مردم تقویت کنید

فرماندار ویژه ملایر با تاکید بر اینکه اوقاف و امور خیریه باید با بهره‌گیری از ابزار وقف، امیدآفرینی را در بین مردم تقویت کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نهضت ملی مسکن بزرگترین پروژه عمرانی دولت در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین،سلمان اسماعیلی، شنبه ۲۰ فروردین ماه، در دیدار با حجت الاسلام زین‌العابدینی، افزود: اوقاف می‌تواند با تعریف پروژه‌های بزرگ مسکن در ملایر در کنار نهضت ملی و حتی بیشتر از آن، رضایت را در بین مردم ایجاد کند و دوران طلایی برای وقف در این شهرستان رقم بزند.

وی در این دیدار ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این شهرستان را در حوزه وقف ویژه دانست و گفت: وقف نهاد مبارکی است که سال‌ها کمک حال نظام اسلامی بوده و باید تلاش کنیم با تقویت فرهنگ وقف، این فرهنگ و عواید آن در تمام نقاط کشور و شهرستان ساری و جاری شود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه آنگونه که باید و شاید خدمات وقف برای مردم معرفی نشده، بر لزوم معرفی و شناساندن هرچه بیشتر ظرفیت‌ها و خدمات وقف به مردم تاکید کرد.

این مقام مسئول بازسازی چهره وقف را یک ضرورت دانست و اظهار داشت: ظرفیت‌های وقف باید با تدوین و طراحی برنامه‌های اجرایی، برای رشد و توسعه شهرستان، کمک به مردم و رفع مشکلات، بازسازی شود.

فرماندار ملایر،این شهرستان را جزء مناطق برتر کشور در حوزه وقف برشمرد و افزود: نقش اوقاف برای بکارگیری ظرفیت‌های وقف در بخش‌های مختلفی همچون حوزه اشتغال و گرانی بی‌بدیل است و این نهاد باید با برنامه‌ راهبردی و اجرایی و استفاده از اختیارات قانونی، می‌تواند برای ایجاد اشتغال و شکستن گرانی به ویژه حوزه مسکن گام بردارد و نهضت بزرگی برای خدمت به مردم به راه اندازد.

فرماندار ویژه ملایر با تاکید بر اینکه اوقاف و امور خیریه باید با بهره‌گیری از ابزار وقف، امیدآفرینی را در بین مردم تقویت کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نهضت ملی مسکن بزرگترین پروژه عمرانی دولت در کشور است که این نهاد می‌تواند با تعریف پروژه‌های بزرگ مسکن در ملایر در کنار نهضت ملی و حتی بیشتر از آن، رضایت را در بین مردم ایجاد کند و دوران طلایی برای وقف در این شهرستان رقم بزند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن