سلامت و پزشکی

پایداری وضعیت کرونا در استان

سخنگوی ستاد کرونای استان همدان از ثابت بودن وضعیت کویید- 19 با توجه به بازگشایی مدارس در استان خبر داد.

حمید پورحسینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین عنوان کرد: خوشبختانه اکثر شهرستان‌های استان همدان در وضعیت زرد قرار دارند، رستوران‌ها، مراکز فرهنگی و دیگر اماکن با ظرفیت 70 درصدی به کار خود ادامه می‌دهند، این در حالی است که فقط استان‌های نهاوند و فامنین در وضعیت نارنجی کرونایی به سر می‌برند و الزاما مراکز این شهرستان‌ها با ظرفیت 50 درصدی به کار خود ادامه می‌دهند.

وی افزود: بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها  باعث تغییر چشم گیری در روند آماری بیماری کرونا نشده است و همچنان رعایت شیوه نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی الزامی بوده و مورد بررسی روزانه  خواهد بود.

سخنگوی ستاد کرونای استان همدان، با بیان اینکه روند بیماری کویید -19 در استان افزایشی نبوده است ادامه داد:  با توجه به تعطیلات عید نوروز و افزایش سفرها نسبت به سال گذشته خوشبختانه استان در وضعیت قابل قبولی است و آمار بستری‌ها و بیماران سرپایی به صورت روزانه از سوی مراکز بهداشتی ابلاغ می‌شود و و در صورت افزایش آمار‌ها تصمیمات جدیدی اتخاذ خواهد شد.

پورحسینی در مورد دوز چهارم واکسیناسیون اصلاح کرد: دستوراتی جهت امکان دریافت دوز چهارم برای گروه‌های حساس وجود دارد اما تاکید ستاد مقابله با کرونا بر تکمیل واکسیناسیون دوز سوم اولویت خواهد داشت؛ ایضا توصیه می‌شود کودکان بین 5 تا 10 سال واکسن خود را دریافت کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن