اجتماعی

قطع آب دستگاهای اجرایی پر مصرف در دستور کار است

فرماندار همدان با تاکید بر اینکه دستگاههای اجرایی در مدیریت مصرف آب باید الگو باشند گفت: چنانچه دستگاههای اجرایی با سطح مصرف بالا، نسبت به اخطارهای شرکت آب و فاضلاب بی توجه باشند نسبت به قطع آب این دسته از مشترکین پرمصرف اقدام خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین و به نقل از روابط عمومی آبفای استان همدان، محمد علی محمدی در جلسه ستاد پایش تنش آبی که در محل سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب استان همدان برگزار شد ضمن تاکید بر اهمیت حفظ منابع آبی و کاهش سطح مصارف توسط مشترکین پرمصرف گفت: ضروری است متوسط حجم مصرفی دستگاههای اجرایی مشخص و کاهش 25 درصدی مصارف این طیف از مشترکین از سوی شرکت آب و فاضلاب درخواست شود.

وی تصریح کرد: دستگاههای اجرایی باید در مصرف آب برای سایر مشترکین الگو باشند.

محمدی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به موضوع آبیاری فضای سبز اشاره کردو گفت: پیش از این شهرداری ها مکلف به تفکیک آب شرب از آب مورد نیاز فضای سبز بودند اما در حال حاضر با واگذاری بخشی از فضای سبز به پیمانکاران و برای جلوگیری از مصرف آب شرب در آبیاری فضای سبز کنترل این نوع از مصارف باید در دستور کار قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان هم در این جلسه با اشاره به اینکه در شرایط موجود تنها گزینه به منظور نجات شهر، تمرکز بر منابع آبی سطحی است گفت: برخی اقدامات به منظور جلوگیری از افت منابع آبی موجود در حال انجام است چراکه درحال حاضر نمی توان بر منابع آبی جدید تکیه کرد.

فرهاد بختیاری فر ضمن اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده به منظور آموزش همگانی و مدیریت مصرف اظهارداشت: بر اساس برنامه ریزی ها و طی مذاکرات انجام شده به دنبال ابلاغ استاندار محترم به دستگاهای اجرایی به منظور کاهش سطح مصرف تا 25 درصد مصارف این دسته از مشترکین هستیم.

وی افزود: پس از ابلاغ انجام شده، میزان مصارف دستگاههای اجرایی در دفتر مدیریت مصرف مورد بررسی و مشترکین کم مصرف تشویق و با مشترکین پرمصرف برخورد خواهد شد.

وی در ادامه به موضوع تشکیل کارگروه مدیریت مصرف دستگاهای اجرایی درشرکت آب و فاضلاب استان همدان اشاره کرد و گفت: همچنین از هفته آتی، گشت زنی تیم مروجین آب در راستای دعوت عموم به مدیریت مصرف، در سطح شهر آغاز خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به اینکه بر اساس بررسی های انجام شده در حال حاضر مصارف 60 درصد مشترکین در شهر همدان زیر الگوی مصرف است، اظهارداشت: این دسته از مشترکین شامل افزایش تعرفه ها نخواهند شد.

سرپرست شرکت آب منطقه ای استان همدان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه به منظور کمک به ادارات در صرفه جویی مصرف آب شرب و برای تامین آب مصارف غیر شرب همانند آبیاری فضای سبز در صورت درخواست ادارات، مجوز حفر چاههای کم عمق در کوتاهترین زمان ممکن در اختیار این ادارات قرار خواهد گرفت.
محمد ضروری همچنین ضمن اشاره به برخی تخلفات کشاورزان اظهارداشت: متاسفانه برخی کشاورزان پس از کشت موقت یکساله اقدام به آب فروشی میکردند که این دسته از متخلفین پس از شناسایی به قوه قضاییه معرفی شدند.

ضروری در بخش دیگری از سخنانش به موضوع آبرسانی از سد تالوار اشاره کرد و گفت:خوشبختانه پس از تخصیص ها و قول مساعد مسئولین، هیچگونه مشکل مالی در این رابطه وجود ندارد.

وی در همین خصوص توضیح داد:در حال حاضر عملیات اجرایی در تمامی جبهه های مرتبط با این پروژه آغاز شده تلاش میکنیم تا ابتدای تابستان سال جاری و پیش از شروع تنش آبی، آب از محل سد تالوار به همدان انتقال یابد.

ضروری خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی از پانزدهم فروردین ماه سال جاری آغاز شده ضمن اینکه ایستگاه پمپاژ شماره 1 و 2 پای سد فعال، در ایستگاه شماره3 ساخت سازه های بتنی پایان یافته همچنین عملیات ساخت مخزن کیتو کامل شده و احداث تصفیه خانه نیز در حال انجام می باشد.

سرپرست شرکت آب منطقه ای استان همدان بیان کرد: همچنین همزمان پیگیری برای خریداری سایر تجهیزات، ورق و پمپ ضمن بهره گیری از توان مقامات ذینفوذ در حال انجام می باشد.

وی در نهایت توضیح داد: به منظور تسریع در بحث برق رسانی و احداث دو پست برق 63 به 20 کیلو وات، عملیات اجرایی به قسمت های کوچکتر و در قالب 4 قرارداد تقسیم شده است که در حال پیگیری می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن