سلامت و پزشکی

شهریورماه، زمان تزریق دوز یادآور

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان رسیدن جامعه به مرحله ایمنی را نیازمند تزریق 3 دوز واکسن توسط تمامی افراد مشمول واکسیناسیون دانست.

سید جلال بطحایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با بیان اینکه تمامی گروه‌های سنی باید نوبت سوم واکسن را تزریق کنند، مطرح کرد: مراجعه گروه سنی 5 تا 12 سال به مراکز تجمیعی واکسیناسیون نسبت به روزهای ابتدایی آغاز این مهم افزایش داشته اما همچنان انتظار حضور به موقع و سریع تر این افراد را برای ایمن سازی این گروه سنی داریم.

وی با تاکید براینکه تمامی گروه‌های سنی باید هرچه سریع نسبت به تزریق دوز سوم واکسن خود اقدام کنند، اظهار کرد: براساس سخنان وزیر بهداشت، دوز یادآوری در شهریورماه برای تمامی افراد درنظر گرفته خواهد شد؛ این نوبت به دلیل فاصله زیاد بین آخرین تزریق، دوز چهارم  نبوده و نام دوز یادآور در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

بطحایی با بیان اینکه خوشبختانه مشکلی در تامین واکسن کرونا وجود ندارد، افزود: درحال حاضر تمامی برنامه‌ریزی‌ها برای پوشش مناسب و استاندارد تزریق دوز یادآور واکسن کرونا درحال انجام است؛ لازم به ذکر است باتوجه به مدت زمان قابل توجه باقی مانده تا آخرین ماه تابستان، جزئیات این دوز به دانشگاه‌ها ابلاغ نشده است.

 رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان در رابطه با وضعیت شیوع سرخک در استان همزمان با همه گیری آن در برخی از استان‌های کشور، تصریح کرد: تمامی نمونه‌های آزمایشگاهی موارد مشکوک بیماری، از سراسر کشور به آزمایشگاه ویژه در تهران ارسال شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ خوشبختانه  تاکنون هیچ مورد مثبتی از سرخک در استان یافت نشده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن