اجتماعیسلامت و پزشکی

تکذیب تغییرات کاهشی بیمه تامین اجتماعی

رئیس اداره روابط عمومی مدیریت درمان و سلامت تامین اجتماعی، اجرایی هرگونه تغییرات کاهشی در تعرفه‌های پرداختی بیمه سلامت تامین اجتماعی را تکذیب کرد.

محمود یوسفی پارسا در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: در بیمه‌های تامین اجتماعی هیچ تغییرات کاهشی وجود نداشته است، بلکه به صورت افزایشی نیز در دستور کار قرار خواهد داشت، این تغییرات در سال جدید در حوزه تامین اجتماعی تا کنون تصویب نشده و انتظار می‌رود تا چند روز آینده این اتفاق رقم بخورد.

وی افزود: خدمات درمانی در مراکز ملکی تامین اجتماعی برای بیماران به صورت کاملا رایگان است، اما در حوزه مشاغل آزاد که خود فرد اقدام به واریز بیمه کرده است، 30 درصد از درمان‌های سرپایی را پرداخت کرده و 70 درصد آن توسط سازمان بیمه تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

 رئیس اداره روابط عمومی مدیریت درمان و سلامت تامین اجتماعی در مورد  مراکز خصوصی که  زیر نظر سازمان تامین اجتماعی نیستند تاکید کرد: پرداخت بیمه تابع قوانین  وزارت بهداشت است و 70 درصد را بیمه تامین اجتماعی پرداخت می‌کند در حالی که اختلاف قیمتی تعرفه‌های خصوصی و دولتی را نیز این بیمه  برای رفاه حال بیماران پرداخت می‌کند.

یوسفی پارسا اصلاح کرد: طرح الکترونیک از قبل در مراکز مربوطه تامین اجتماعی در حال اجرا بوده است، اما به دستور رئیس جمهور این طرح در قالب کشوری و در همه مراکز باید ارتقاء نیز پیدا می‌کرد، که با این توجه سایت مورد نظر توسط تیم‌های مربوطه گسترش پیدا کرد و به مرور رفع اشکال شده است؛ همچنین هر مکانی که به اینترنت متصل باشد و مشکل شبکه‌ای وجود نداشته باشد، امکان استفاده بدون دفترچه وجود دارد، اما اگر امکان استفاده از سایت وجود نداشته باشد، بعضا می‌توان از دفترچه‌های درمانی استفاده کرد.   

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن