سلامت و پزشکی

عدم وجود سرخک در همدان تا کنون

 رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، از افزایش تعداد بیماران مبتلا به سرخک در کشور و آماده باش گروه سلامت همدان خبر داد.

سید جلال بطحائی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به افزایش بیماران مبتلا به سرخک عنوان کرد: موارد مبتلا در استان‌های قم، تهران، مشهد و برخی استان‌های دیگر گزارش شده است، اما هنوز بیماری در استان همدان شناسایی نشده است، همچنین کادر درمان استان همدان در حالت آماده باش در صورت ورود و گسترش این بیماری هستند.

وی افزود: مهم‌ترین شاخص این بیماری تب است که گاهی با علائم سرماخوردگی نمایان می‌شود، در صورت مواجه با این علائم به پزشک مراجعه کرده و به تشخیص دکتر در صورت نیاز آزمایشات مربوطه انجام می‌پذیرد؛ این بیماری در گروه سنی زیر 5 سال شایع تر است، ولیکن در همه افراد ممکن است دیده شود، اما با توجه به دریافت واکسن 12 تا 18 ماهگی سرخک تا حد زیادی فرد در برابر مریضی مقاوم خواهد بود.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، در رابطه با نحوه نمونه گیری بیان کرد: سه مدل ازمایش خون، ادرار و گلو برای تشخیص گرفته و جهت جوابدهی به آزمایشگاه دانشگاه تهران فرستاده می‌شود، این کار به دلیل استاندارد‌های بالای این مرکز است و تمام نمونه‌های گرفته شده استان‌های کشور به دانشگاه تهران فرستاده می‌شود و جوابدهی به صورت سریع انجام خواهد شد.

بطحائی در پایان اظهار کرد: مسئولان و مراکز درمانی در حال مراقبت و پایش جهت جلوگیری از افزایش این بیماری در کشور هستند و ورود و خروج اتباع بیگانه به شدت بررسی و کنترل می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن