اجتماعی

سرمایه گذاری در زمین با حذف پلاستیک

گرامیداشت هفته زمین پاک با شعار “سرمایه‌گذاری در زمین با حذف پلاستیک”

همزمان با هفته زمین پاک از دوم تا هشتم اردییهشت ماه، با حضور فرماندار ویژه ملایر و روسای سازمان محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری، جمعیت هلال احمر و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، دهیاری‌ها و اقشار مختلف مردم طبیعت دوست ملایر، با پیوستن به پویش”مسیر سبز، ایران پاک” روز زمین پاک گرامی داشته شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین ، فرماندار ویژه ملایر در این آئین با گرامیداشت هفته زمین پاک، نامگذاری این هفته را اقدامی نمادین در راستای حفظ محیط زیست و یادآوری به عموم مردم و مسئولان برای اهمیت دادن به این نعمت خدادادی دانست.

سلمان اسماعیلی گفت: به همین منظور پویش سراسری “مسیر سبز، ایران پاک” راه افتاده و از همه مردم، مسئولان، سازمان‌های مردم نهاد و اقشار مختلف جامعه درخواست داریم به این پویش بپیوندند.

وی هدف عمده گرامیداشت هفته زمین پاک با شعار “سرمایه‌گذاری در زمین با حذف پلاستیک” را پاکسازی شهری، محیط‌های اطراف شهرها و حاشیه شهرها از زباله و پلاستیک عنوان کرد.

این مقام مسئول افزود: این روزها پلاستیک به یک آفت و بلا برای آسیب زدن به محیط زمین تبدیل شده و باید همه تلاش کنیم این چهره زشت از شهرها پاک شود و مختص یک روز نباشد، بلکه در تمام طول سال در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است؛ در این آیین مسیر حاشیه شهر ملایر از میدان بهارستان تا میدان استاندارد پاکسازی شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن