سلامت و پزشکی

همدان در وضعیت زرد کرونایی

سخنگوی ستاد کرونای استان همدان، از وضعیت زرد همه شهرستان‌های استان خبر داد.

حمید پورحسینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، عنوان کرد: خوشبختانه در هفته جاری طبق آمار‌های داده شده همه شهرستان‌های استان همدان در وضعیت زرد قرار دارند، این در حالی است که هفته گذشته وضعیت استان حالت مطلوبی نداشته و شهرستان کبودرآهنگ در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برد.

وی بیان کرد: عادی انگاری و بی‌توجهی به  کرونا در چند هفته گذشته می‌تواند باز هم ما را به سمت اوج گیری این بیماری ببرد اما با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی امیدوار هستیم تا رنگ بندی استان در آینده ای نزدیک آبی بشود.

سخنگوی ستاد کرونای استان همدان، اظهار کرد: همچنان تاکید ما بر تزریق دوز سوم واکسن است و از والدین کودکان 5 تا 10 ساله خواستار تزریق به موقع دوز اول و دوم واکسن برای فرزندانشان هستیم، تا دغدغه این گروه سنی نیز برای ستاد ملی کرونا کاهش پیدا کند؛ خوشبختانه تزریق واکسن ها در روند بهبودی بیماران و کاهش آمار فوتی های کشور بسیار چشم گیر بوده  و تاثیر مثبتی را به همراه خواهد داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه آمار روزانه‌ فوتی‌های کرونایی کم‌تر از 20 نفر در کشور اعلام شده است ادامه داد: افرادی که بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، افرادی با سنین بالا و یا  دچار بیماری زمینه‌ای بوده اند؛ در شهرهای بزرگ متناسب با جمعیت آن تعداد فوتی ها بیشتر بوده و استان همدان در دو هفته اخیر موارد فوتی بسیار کمی داشته است و بیش‌ترین میزان فوتی یک نفر بوده است.

پورحسینی در رابطه با امیکرون افزود: این سویه از کرونا بسیار سریع انتقال پیدا می‌کند اما دوره قرنطینه آن کمتر است، از هم استانی ها درخواست می‌کنیم تا در صورت داشتن علائم خود را قرنطینه نمایند ؛  تزریق واکسن برای بیماری امیکرون نتیجه خوبی به همراه داشته است و از شدت سختی دوره‌اش نسبت به سویه دلتا کم کرده  است.

وی تاکید کرد: عموما برای افرادی که واکسن‌های خود را تزریق کرده‌اند مشکل خاصی را نداشته ایم و تعداد بستری این افراد در بیمارستان‌ها تعداد کمی است، ولیکن افرادی با شرایط خاص در بیمارستان‌های استان در بخش icu و در بخش‌های عمومی حضور دارند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن