ورزشی

ملایر قطب ورزش غرب

ملایر؛ قطب ورزش غرب کشور با ۴۰۰ ورزشکار مدال آور

رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر با اشاره به ظرفیت‌های قابل توجه این شهرستان در حوزه ورزش، افزود: وجود استعدادهای فراوان در حوزه ورزشکاران در رشته های مختلف، فعالیت نخبگان ورزشی و تنوع ورزش های بومی و محلی از نقاط قوت ورزش ملایر به شمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ حمیدرضا سپهری نیا یکشنبه 11 اردیبهشت ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، به اعزام ۹۸ مدال آور کشوری از شهرستان ملایر به مسابقات آسیایی و جهانی، کسب مدال های بین المللی توسط 9 ورزشکار ملایری، وجود 30 مدال آور کشوری و ۲۵۰ مدال آور استانی در سطح این شهرستان اشاره کرد.

وی با بیان اینکه طی دو سال اخیر ۲۷ نفر از ورزشکاران ملایری برای حضور در تیم های ملی دعوت شده اند، افزود: سعی کردیم علیرغم وجود کمبود اعتبارات، با تمام توان و به صورت جهادی کار کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال گذشته فقط به اندازه یک ماه اعتبار ورزشی به ما تعلق گرفت و ۱۱ ماه را بدون هیچگونه اعتباری، تلاش کردیم مدیریت کنیم، اظهارکرد: با وجود مشکلات و کمبودهای مالی فراوان، با مدیریت راهبردی ۷۰ درصد از برنامه‌های ما محقق شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر به فعالیت ۴۰ هیات ورزشی، 30 سمن و ثبت نام هشت هزار نفر ورزشکار در سامانه هیأت پزشکی – ورزشی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بالای ۱۵ هزار ورزشکار در سطح شهرستان به فعالیت مشغول هستند و یکی از اولویت های کاری ما در سال جاری ساماندهی مابقی ورزشکاران و شناسایی و ثبت آنها در حوزه هیئت‌های ورزشی مربوطه است.

این مقام مسئول به وجود 31 باب اماکن ورزشی دولتی و ۵۹ با اماکن ورزشی خصوصی اشاره کرد و افزو: سرانه ورزش در سطح شهرستان به ازای هر یک نفر ۵۰ سانتی متر مربع است.

وی ادامه داد: در حوزه ورزش های همگانی، ایستگاه های ورزش را از دو ایستگاه در سال ۹۹ به هفت ایستگاه در سال ۱۴۰۱ ارتقا دادیم، همچنین ورزش‌های همگانی صبحگاهی و هیئت دوچرخه‌سواری آقایان و بانوان با همکاری شهرداری امسال بسیار فعال و پویا وارد عمل شدند.

سپهری نیا به برگزاری ۷۰ مورد مسابقات و همایش های ورزشی، شش مورد میزبانی ورزش قهرمانی در سطح ملی، پنج مورد اعزام ورزشکاران به مسابقات کشوری با وجود محدودیت‌های کرونایی و رعایت پروتکل‌های بهداشتیی طی دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: در بحث هندبال چهار نفر از دختران هندبالیست ملایری عضو تیم ملی هندبال جمهوری اسلامی ایران هستند و طی ماه های آینده به نمایندگی از کشور ایران، در مسابقات جهانی شرکت می کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر در بحث پروژه های عمرانی ورزشی با اشاره به اینکه فاز اول پروژه استادیوم ۵۰۰۰ نفری ملایر سال ۹۹ در حالی افتتاح شد که در آن زمان نواقص و کمبودهای فراوانی داشت و علی رغم تاکید بنده بر تکمیل این پروژه و به تاخیر انداختن آئین افتتاح، در نهایت این پروژه به صورت ویدئو کنفرانس در آن زمان افتتاح شد.

سپهری نیا با بیان اینکه به دلیل وجود نواقص فراوان هنوز ما به عنوان متولی این پروژه را تحلیل نگرفته‌ایم، افزود: نصب انشعابات گاز، احداث منزل سرایداری، تجهیز سیستم صوتی استادیوم، رفع نواقص چمن، رفع مشکل سیستم تاسیسات آبرسانی، تکمیل سیستم روشنایی محوطه، تکمیل ۷۰ درصد باقیمانده مسیر حرکت آمبولانس و … جزو نواقص اساسی پروژه استادیوم ۵۰۰۰ نفری ملایر است و امیدواریم با پیگیری مسئولین در اسرع وقت رفع شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه با وجود این وضعیت تیم‌های باشگاهی ما از استادیوم برای تمرین های خود استفاده می کنند، اظهار کرد: در سال گذشته هزار نفر تحت قالب مدارس فوتبال در این پروژه به تمرین پرداختند.

سپهری نیا خاطرنشان کرد: ظرف دو سال اخیر 10 خانه ورزش روستای ملایر تجهیز و راه اندازی شد و در حال حاضر این شهرستان دارای ۴۴ خانه ورزش روستایی که در غرب کشور کم ‌نظیر است.

وی با بیان اینکه تمام خانه های ورزش روستایی تجهیز شده اند، افزود: این اماکن، فضایی امن و مناسب برای استعداد استعدادیابی ورزشکاران و غنی ‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و نوجوانان به شمار می‌رود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شش باب خانه ورزش روستایی دیگر در دست افتتاح داریم، اظهار کرد: با پیگیری نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی مقرر شده است که در هشت روستا ” چمن مصنوعی مینی فوتبال” نصب و احداث شود.

سپهری نیا به دیوارکشی مجموعه ورزشی بانوان و ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی محوطه سازی مجموعه ورزشی به همت شهرداری اشاره کرد و ادامه داد: تعمیر و بازسازی گود زورخانه پوریا ولی، کفپوش سالن شهید حسینی، نصب سکوی ووشو در سالن شهید ندافی، زیباسازی و نقاشی مجموعه ورزشی تختی، راه اندازی مجدد سالن های ورزشی در بخش زند و اسلامشهر آق گل، از جمله اقدامات مهم بوده است که طی سال‌های اخیر انجام دادیم.

وی در ادامه با بیان اینکه با پیگیری نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در سال گذشته برای ۱۸ پروژه کلیدی در شهرستان مبادله موفقیت نامه صورت گرفت و اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای آن‌ها در نظر گرفته شد، افزود: تاکنون تنها ۵ میلیارد تومان از این اعتبارات تخصیص یافته است.

رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر احداث زمین چمن در شهر ازندریان، روستای علی آباد، شهر آق گل، دهنو آورزمان و روستای انوج، احداث سالن ورزشی در توچغاز و حسین آباد شاملو، تکمیل استادیوم 5000 نفره ملایر، تکمیل استخر سرپوشیده سامن و ملایر، تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی و ساختمان های اداری را از جمله این ۱۸ پروژه عنوان کرد.

سپهری نیا با بیان اینکه امسال در سفر رئیس جمهور به استان همدان سالن ورزشی توچغاز افتتاح می‌شود، افزود: تلاش شده است که اعتبارات ورزشی ملایر در بحث تعمیرات و تجهیز افزایش پیدا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات فرهنگی صورت گرفته در بحث سازمان‌های مردم نهاد، افزود: 30 مورد غبارروبی گلزار شهدا و اجرای ۲۷۰ مورد مسابقات ورزشی متنوع در مناسبت‌های ملی و مذهبی، برگزاری ۸۵ مورد همایش و جشنواره، برگزاری پنج یادواره شهدا، ۵۵ مورد دیدار و تجلیل از خانواده معظم شهدا، برگزاری جام های نوروزی در چهار بخش ملایر و جام شهدای خلبان و انجام دو هزار بازرسی از باشگاه های ورزشی خصوصی و دولتی در طول ایام کرونا، از جمله اقدامات صورت گرفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه طی دو سال اخیر توانستیم ۳۳۶ میلیون تومان در رشته‌های مختلف ورزشی از طریق اسپانسرها کمک مالی جمع آوری کنیم که در هیئت های مختلف ورزشی هزینه شد، افزود: همچنین برگزاری 70 دوره آموزش تخصصی در رشته‌های مختلف ورزشی رقم خورد که از این تعداد ۲۰ مورد فقط مربوط به رشته کوه نوردی و ۵۰ مورد مربوط به دوره های مربیگری، بازآموزی، ارتقاء و مبارزه با مواد مخدر بوده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر با بیان اینکه دوره آموزشی داوری فوتبال و مربیگری فوتسال برای نخستین بار در سطح شهرستان ملایر برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری 9 جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان و اشتغال زایی برای ۲۰ نفر، توضیح هزار بسته فرهنگی به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی، توزیع ۵۰۰ جلد کتاب شهید آوینی، جمع‌آوری و اهدای هفت مورد کمک هزینه جهیزیه، تهیه و توزیع ۱۶ هزار پرس غذای گرم توسط سمن ها رقم خورد.

سپهری نیا با اشاره به اینکه سمن ها در بحث کمک های مومنانه به صورت جهادی وارد عمل شدند و پنج هزار بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند توزیع کردند که ارزش هر کدام از آنها مبلغ ۳۰۰ هزار تومان بود، افزود: ۳۰۰ دست پوشاک برای کودکان بی‌سرپرست جمع‌آوری و توزیع شد، همچنین بسته‌های شب یلدا و بازتوانی ۳۰۰ معتاد از دیگر اقدامات قابل تقدیر سمن‌های ملایر به شمار می رود.

وی با بیان اینکه سمن‌های ملایر توانستند مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان کمک هزینه های درمانی را جمع‌آوری کرده و به بیماران نیازمند اختصاص دهند، افزود: در بحث اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان به زودی جلسه هماهنگی پایگاه های اوقات فراغت با حضور سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه برگزار می‌شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در بحث بازی‌های آسیایی هانگژو در چین دونده ملایری احمد غفاری و حسین محرابی در رشته قایقرانی از استان همدان کاندیدا و مستعد حضور در این دوره از مسابقات شده اند.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم که دوره مربیگری ورزش صبحگاهی را برای اولین بار در سطح شهرستان به منظور توسعه ورزش های همگانی و تشویق شهروندان به ورزش صبحگاهی برگزار کنیم، افزود: با وجود همه مشکلات و کمبود اعتبارات و از سوی دیگر شیوع بیماری کرونا، با کار جهادی توانستیم ۷۰ درصد از اهداف خود را عملیاتی کنیم.

رئیس ورزش و جوانان ملایر وابستگی شدید مالی به دولت، ضعف بازاریابی در جذب اسپانسر و نبود خوابگاه های مناسب برای ورزشکاران در زمان برگزاری مسابقات ورزشی را از جمله نقاط ضعف موجود در شهرستان عنوان و اظهارکرد: امیدواریم با پیگیری مسئولین این معضلات رفع شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن