اجتماعی

سرقت میلیاردی ارز دیجیتال در همدان

رئیس پلیس فتا استان همدان، از کلاهبردی 3 میلیارد تومانی ارز دیجیتال مربوط به یکی از شهروندان استان همدان خبر داد.

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه کیف الکترونیکی‌اش مورد سرقت قرار گرفته است، عنوان کرد: این موضوع بلافاصله در دستور کار، کارشناسان پلیس فتا جهت انجام بررسی‌های لازمه قرار گرفت.

وی بیان کرد: شاکی مدعی بود که با تبلیغ و اصرار دوستان، با حوزه رمز ارز آشنا شده و برای سرمایه گذاری در این زمینه مبلغ 3 میلیارد تومان در کیف پول الکترونیکی خود به صورت رمز ارز نگه داشته بود؛ متهم که مدتی قبل متوجه خالی شدن کیف پول الکترونیکی خود شده بود، با گزارش و اطلاع رسانی، پلیس فتا را در جریان این کلاهبرداری قرار داد.

این مقام مسئول افزود: با بررسی‌های به عمل آمده از کیف پول شاکی و اظهارات مال باخته و بهرهگیری از توان فنی کارشناسان پلیس فتا مهتم که یکی از دوستان شاکی بوده و به تشویق آن وارد این حوزه شده بوده شناسایی و پس از هماهنگی‌های قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و تحویل پلیس فتا داده شد.

سرهنگ سرخوش اصلاح کرد: متهم در مواجه با اسناد موجود، به سرقت ارز دیجیتال از کیف پول الکترونیکی دوست خود اعتراف کرد و در نهایت با تشکیل پرونده، به همراه مستندات موجود و جمع آوری شده به مرجع قضایی معرفی شده است.

رئیس پلیس فتا همدان، در اخر تاکید کرد: از ورود ناآگاهانه و اعتماد بی جا به دوستان و حتی آشنایان نزدیک به حوزه رمز ارز خودداری کرده تا دچار مشکل نشوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن