اجتماعی

توليد روزانه ۴۰۰ تن زباله در همدان

رئیس مرکز پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان، از توليد ٤٠٠ تن زباله به صورت شبانه روزى خبر داد.

اقدس خداكرمي در گفت و گو با پايگاه خبري همدان آنلاين عنوان كرد: در شهر همدان به طور ميانگين در يک شبانه روز ‌‌۴۰۰ تن زباله تولید می‌شود، که این زباله ها مربوط به منازل و مشاغل سطح شهر همدان می‌باشد و ماهیت عادی دارند.

وی بیان کرد: بخشی از این پسماندها قابل بازیافت هستند که از طریق جداسازی شهروندان در منازل خود به مراکز تولید مجدد مواد ارسال می‌شود و کالاهای جدید از این مواد تولید می‌شود که این در نوع خود نوعی صرفه جویی است، مانند کاغذ که از طریق ظروف مخصوصی که در ادارات ، بانک ها ، شرکت ها ،مدارس و … جداسازی شده و دوباره صرف تولید مجدد کاغذ و کارتن و … می‌شوند.

خداکرمی افزود: ۱۲ ایستگاه ثابت بازیافت هم در سطح محلات شهر همدان وجود دارد که مواد قابل بازیافت را از شهروندان تحویل می‌گیرند و معوض های تشویقی به شهروند پرداخت می‌گردد.

این مقام مسئول تاکید کرد: در حال حاضر پسماندهای شهرهای همدان، بهار، مریانج، رزن، جورقان، مهاجران، صالح‌آباد، لالجین و روستاهای اطراف به سایت دفن شهر همدان منتقل می‌شوند و توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان دفن می‌شوند که روش دفن کاملا بهداشتی است.

رئیس مرکز پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان در پایان اظهار کرد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری برای بهسازی و استفاده مناسب از این مکان طرح‌هایی نظیر ایجاد سیستم مناسب دفع شیرابه، دیوارکشی کل سایت دفن، تأمین ماشین‌آلات مناسب برای فعالیت‌های عمرانی محل، ایجاد سلول دفن بهداشتی مناسب در محل و تجهیز آزمایشگاه سایت و استحصال گاز و انرژی را در دستور کار خود قرار داده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن