اجتماعی

آغاز طرح ویژه نظارت بر بازار

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان از شروع به کار طرح  ویژه نظارت بر بازار استان  از تاریخ 18 اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، دکتر احمد شانیان در رابطه با طرح ویژه نظارت بر تنظیم بازار عنوان کرد: طرح ویژه نظارت بر بازار در سطح استان همدان توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با همکاری شهرک‌های صنعتی استان، اتاق اصناف و بسیج اصناف که تا کنون با 3350 بازرسی بوده، برگزار شده است.

وی بیان کرد: این طرح به علت این است که بتوانیم بحث رصد بازار، ایجاد آرامش و اطمینان خاطر را به هم وطنان بدهیم و اینکه شاهد این باشیم مردم با اطمینان نسبت به خرید خود اقدام کنند؛ همچنین امیدوار هستیم که مردم تحت تاثیر خیلی از مسائل حاکم بر بازار، قرار نگیرند و با توجه به میزان نیاز خود خرید نمایند.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان، اظهار کرد: طبق رصدی که انجام شده است سعی کردیم کالاهایی که مردم بیشتر به آن نیاز دارند بررسی شود و اگر کمبودی است هرچه سریع تر رفع گردد؛ همه اقلام به میزان لازم در بازار وجود دارد، اما به دلیل فضای روانی ایجاد شده در بازار تقاضا برای خرید اجناس و اقلام افزایش پیدا کرده است و موجب ایجاد خلاء هایی در زمان مختلف خواهد بود.

این مقام مسئول افزود: 80 تیم بازرسی که متشکل از تیم‌های 2 یا 3 نفره هستند در سطح استان کار خود و رصد بازار را انجام می‌دهند، بازرسی ها آغاز شده است و در صورت مواجه با تخلف اصناف، سریعا با آن‌ها برخورد می‌شود تا شاهد ایجاد بازاری آرام برای هم استانی‌های خود باشیم.

شانیان تاکید کرد: طی بررسی‌های میدانی که داشته‌ایم کمبودی در بازار دیده نشده ، اما بعضی اقلام با توجه به اینکه مواد اولیه آن‌ها تغییراتی داشته دچار افزایش قیمت شده اند، ولیکن بقیه اقلام اساسی که تنظیم و توزیع آن‌ها با سازمان جهاد کشاورزی است هیچ تغییر و مشکلی نداشته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن