فرهنگ و هنر

ادبیات،شعر و داستان روش شکل‌دهی شخصیت

آئین نکوداشت« غلامرضا بکتاش» برگزار شد

امروز با حضور مدیر کل‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، معاونین و مشاورین این اداره‌ کل، رئیس اداره‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر، جمعی از شاعران و ادب دوستان و اصحاب فرهنگ و هنر، آئین نکوداشت غلامرضا بکتاش شاعر فرهیخته کودک و نوجوان در مجتمع فرهنگی و هنری ملایر برگزار شد.

‍ به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ، در این آیین گفت: ادبیات کودک و نوجوان ما امروز نیاز به بکتاش‌ها دارد.

دکتر مسعود ویژه افزود: ادبیات، شعر و داستان دیرینه‌ترین و مهمترین روش در شکل‌دهی به شخصیت در سنین کودکان و نوجوان است.

وی خاطرنشان کرد: مصطفی رحمان‌دوست، اسدالله شعبانی، جواد محقق، غلامرضا بکتاش و شاعرانی از نسل جدید، نام‌هایی است که امروز هر عاشق ادبیات کودک و نوجوانی بارها شنیده و با آثار آنها خاطراتی به یاد ماندنی دارد.

ویژه ادامه داد: امروز در ۵۰ سالگی مردی گرد هم آمده‌ایم که نامش افتخاری بزرگ برای دیار مادستان و به ویژه شهرستان ملایر است.

این مقام مسئول اظهار کرد: غلامرضا بکتاش شاعر اردیبهشتی ایران زمین، سراینده ترانه، شعر و سرود، دریافت ده‌ها جایزه ملی همچون جایزه بین‌المللی فجر، جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی، جایزه کتاب فصل جمهوری اسلامی، جایزه کتاب سال سلام بچه‌ها و جایزه کتاب سال دفاع مقدس، نشان از توانایی‌های بالای این نویسنده و شاعر چیره‌دست است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان افزود: امیدواریم با کمک همه اهالی فرهنگ و هنر و رسانه ملایر بتوانیم گام‌های خوبی در راستای توسعه فرهنگ و هنر ملایر به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی و هنری استان و کشور برداریم و این امر موجب معرفی هرچه بیشتر بزرگان این خطه و حمایت از کارهای فرهنگی و هنر، هنرمندان، نویسندگان، شاعران و خبرنگاران باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر نیز در آیین نکوداشت شاعر کودک و نوجوان غلامرضا بکتاش بیان داشت: برای پررنگ‌تر کردن بخش فرهنگ و هنر، انجمن‌های ادبی را پررنگ‌ و تقویت خواهیم کرد.

حجت الاسلام طالب ترکاشوند افزود: در زمان پیغمبر(ص) با وجود آنکه نه شعر، نظم و نه نثری بود، اما قرآن کریم معجزه پیامبر اکرم(ص) شد و بر همه برتری پیدا کرد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری نکوداشت «غلامرضا بکتاش» شاعر کودک و نوجوان برجسته کشور، گفت: نکوداشت بکتاش، نکوداشت ادبیات است و باید در همه دوران این افراد برگزیده و برجسته در عرصه فرهنگ و هنر مورد تجلیل و تکریم قرار گیرند.

ترکاشوند از برگزاری آئین نکوداشت شعرای فقید ملایر با موافقت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان خبر داد و خواستار نگاه ویژه به حوزه ادبیات و پررنگ‌تر شدن این بخش شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن