اجتماعی

فراوانی کالاهای اساسی مردم

هیچ نگرانی در تامین کالاهای اساسی نداریم/دولت به دنبال غافلگیری مردم نیست

فرماندار ملایر با بیان اینکه هیچ نگرانی در تامین کالاهای اساسی نداریم، گفت: دولت هرگز به دنبال غافلگیری مردم نیست.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین ، سلمان اسماعیلی جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه در سخنرانی نماز جمعه ملایر، اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها را از سوی دولت اقدامی ارزشمند و یک تحول بزرگ اقتصادی دانست.

وی با بیان اینکه این اطمینان خاطر را به مردم می‌دهیم که همه چیز به وفور در بازار وجود دارد، ادامه داد: تمامی انبارهای کالا در کشور، استان و شهرستان و بنادر کشور مملو از کالاهای اساسی است و تنها نگرانی ما این است که مازاد کالاهای تولید شده را کجا انبار کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اجرای طرح توزیع عادلانه‌ یارانه‌ها، امروز نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت است، افزود: دولت با قاطعیت پای کار است تا نظام غلط، اشتباه و اشرافی یارانه‌ها تغییر پیدا کند.

فرماندار ملایر گفت: دولت سیزدهم دولتی نیست که مردم را غافلگیر کند، امروز شخصیتی فاضل، شجاع و صادق در راس دولت است و با تمام وجود پای منافع مردم در اجرای این تحول بزرگ اقتصادی ایستاده است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه مردمی‌سازی یارانه‌ها و اصلاح ارز ترجیحی بیش از هفت ماه پشتوانه کار کارشناسی دارد، تصریح کرد: بنا نیست با اجرای این طرح، یارانه‌ای حذف شود، بلکه بیت‌المال که تاکنون بخش زیادی از آن در اختیار عده‌ای رانت‌خوار و دزد بود، به مردم برگردد.

وی افزود: ممکن است این طرح بزرگ اقتصادی اشکالاتی نیز داشته باشد و یارانه‌ برخی افراد قطع شده باشد که دولت با اهتمام و با جدیت به دنبال رفع این اشکالات است.

این مقام مسئول اظهارداشت: در بخش کشاورزی برای بخش تولید نیز طی روزهای اخیر ابلاغیه خوبی به بانک ارسال شد که تسهیلاتی در قالب سرمایه در گردش با راحت‌ترین شکل ممکن در اختیار این بخش قرار گیرد و معوقات بخشی از این واحدها نیز استمهال می‌شود.

وی افزود: با توجه به دغدغه مردم در بخش نظارت‌ها، تعداد بازرسان و ناظران را با استفاده از ظرفیت مردمی به بیش از ۲۰ برابر افزایش داده‌ایم که با لباس‌های متحدالشکل بازار را رصد می‌کنند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: کسبه، بازاریان و اصناف ملایر در طول پیروزی انقلاب تاکنون نقش خود را به خوبی ایفا کردند که از زحمات و خدمات آنها قدردانی می‌کنیم.

وی تاکید کرد: چنانچه عده‌ای با هر پوششی در هر صنفی بخواهد تخلفاتی از جمله احتکار و گرانفروشی مرتکب شوند، با جدیت با آنها برخورد می‌شود تا درس عبرتی برای آنها و دیگران شود.

فرماندار ملایر افزود: کسانی‌که تخلفی در بازار مرتکب شوند، قبل از صدور رای، واحد صنفی آنها پلمب و پرده تخلف نصب می‌شود و پنج برابر میزان تخلف ثبت شده جریمه خواهند شد، بنابراین از مردم می‌خواهیم در دادن گزارش هرگونه تخلف مبنی بر احتکار و گرانفروشی همکاری لازم را با ما داشته باشند.

وی یادآور شد: طی روزهای اخیر ده‌ها مورد بازرسی و نظارت از بازار و واحدهای صنفی انجام و کالاهای کشف و ضبط شده با قیمت مصوب در بین مردم توزیع شد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: آمادگی در شهرستان ملایر بی‌سابقه است و اگر کسی بخواهد آرامش و امنیت این شهر را به خطر بیندازد و بی‌نظمی ایجاد کند، با قدرت با آنها برخورد خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن