اجتماعی

پزشک خانواده، اقدام مهم بیمه سلامت

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، فریبرز نیاستی، در ظهر روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در حضور جمعی از خبرنگاران، عنوان کرد: پزشک خانواده از دیگر اقدامات سازمان است که دهک های ۱ تا ۳ را به صورت کامل پوشش بیمه ای داده ایم؛ همچنین با اشاره به این نکته که این اقدام مهم در هفته بیمه سلامت انجام پذیرفته است از افتخارات سازمان بیمه سلامت می باشد.

نیاستی عنوان کرد: بیمه سلامت هدف گذاری لازم را در مورد پوشش بیمه‌ای انجام داده است که شامل معاینه بیماران، ویزیت پایه، و حمایت از دو گروه از بیماران دیابتی و فشارخونی است که اقدامات و خدمات بیمه برای این دو قشر به صورت رایگان انجام می‌پذیرد.

وی با اشاره به اینکه این دو گروه از بیماران شامل بیماران ستاره دار و نشانه دار هستند اظهار کرد: جهت ارائه بهتر و مطلوب تر خدمات بیمه سلامت، در استان همدان ۲۵۸هزار نفر دارای پزشک خانواده شده اند که گامی اساسی و مهم در خصوص ارائه خدمات بیمه ای است.

این مقام مسئول تاکید کرد: که جهت ثبت نام در سامانه، بیماران حتما باید ویزیت اولیه را انجام دهند، در غیر این صورت اسم آنان از سیستم پاک می شود و یک هفته تا ۱۰ روز از دریافت اولین پیامک فرصت دارند در سامانه ثبت نام کنند.

نیاستی عنوان کرد: متقاضیان فقط می توانند از طریق دفاتر پیشخوان تحت قرارداد سازمان بیمه سلامت ثبت نام کنند؛ همچنین کد دستوری #۱۶۶۶* را وارد نمایند و در بخش نام کاربری کد ملی سرپرست خانوار را وارد کنند و در نهایت پیامکی جهت ثبت نام دریافت نمایند و یا از طریق سایت: www.bimehsalamatiran.ir ثبت نام را انجام داده و اطلاعات شخصی خود را مشاهده نمایند.

مدیر کل بیمه استان همدان افزود: در دهک ۱ تا ۳ ، ۹۲ هزار تومان معادل دو برابر مبلغ یارانه ها به بیمه شدگان سلامت پرداخت می شود و احتمام و تکلیف اداره کل بیمه سلامت استان این است که در بازه زمانی نزدیک تمام افراد جامعه که فاقد بیمه درمانی هستند تحت پوشش بیمه ای قرار بگیرند؛ همچنین از دیگر اقدامات بیمه سلامت در سال ۱۴۰۱ پرداخت کلیه خدمات بیمه ای به صورت رایگان به زنان نازا و نابارور است که در مراکز معتبر خدمات پزشکی که پروانه بیمه سلامت را دریافت کرده اند قابل انجام است.

نیاستی در پایان عنوان کرد: سال جدید، قانونی در بودجه سنواتی مصوب کردند که در بودجه ۱۴۰۱ کشور است در حالی که مصوباتش برای تمام دستگاه ها قابل اجراست که این قانون به دولت نیز ابلاغ شده است و در راستای تامین ارائه خدمات مناسب به بیمه شدگان ارتش، سپاه و نیروهای مسلح و تامین اجتماعی و بیمه سلامت، که بر اساس تبصره ۱۷ جزو ۵ بند کاف است که عنوان گردیده، صدور هر گونه فعالیت و تمدید پروانه های قانونی مطب پزشکان و موسسات منوط به انعقاد قرارداد با بیمه سلامت است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن