اجتماعی

آلودگی هوا عامل تعطیلی مدارس استان


به اطلاع هم استانی های محترم در استان همدان می رساند با توجه به آلودگی هوا ناشی از گرد و غبار, جلسه کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای استان برگزار شده است.

به گزارش پايگاه خبري همدان آنلاين و به نقل از روابط عمومي اداره كل حفاظت محيط زيست، روز سه شنبه 3 خرداد ماه جاری کلیه مهد کودک ها و پیش دبستانی ها تعطیل است. تصميمات اتخاذ شده در جلسه به شرح زير می‌باشد:

فعالیت های آموزشی در تمامی مدارس استان در نوبت های صبح و بعد از ظهر در تمامی مقاطع تحصیلی, تعطیل است و حضور دانش آموزان صرفا به منظور شرکت در آزمون های پایان سال در مدارس در همان ساعات آزمون صورت می گیرد.

به استناد دستور العمل شرایط اضطراری آلودگی هوا, فعالیت ادارات و دستگاه های دولتی به استثنای دستگاه های امدادی، بهداشتی و درمانی، بانکها و خدمات اضطراری در روز سه شنبه سوم خرداد با دوساعت تاخیرآغاز خواهد شد.

تمام دستگاه های اداری استان موظف هستند با درخواست مرخصی مادران باردار و مادران دارای کودکانی که به مهد کودک می روند در روز سه شنبه 3 خرداد ماه, موافقت کنند.

تمام دستگاه های اداری استان موظف هستند با درخواست مرخصی پرسنل دارای بیماری های تنفسی و قلبی به تشخیص واحد مربوطه, در روز سه شنبه 3 خردادماه جاری موافقت کنند.

ماسک استاندارد توسط شهرداری به منظور نیروهای خدماتی و پاکبان ها توزیع شود.

تمامی برنامه ها,همایش ها و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی دستگاه های اجرایی  اعم از نیروهای نظامی و انتظامی از فضای باز به فضای بسته منتقل شود.

اقدامات عمرانی و فعالیت هایی که موجب تشدید آلودگی هوا می شود, توسط شهرداری ها تعطیل شود.

تمامی فعالیت های ورزشی در فضای باز ممنوع است.

صدا و سیمای مرکز استان, نکات بهداشتی شرایط آلودگی هوا را با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اعلام کند.

اورژانس به صورت آماده باش در چند نقطه از شهر قرار گیرد.
فعالیت واحدهای دانه بندی و آسفالت در محدوده حریم شهرها در تاریخ 3 خرداد محدود شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن