اجتماعی

توسعه بازارهای صادراتی مبل ملایر

تصاحب بازارهای جدید صادراتی؛ راه افزایش اشتغال در حوزه مبل و منبت

معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت ایران به همراه کارشناسان سازمان متبوع برای دیدار و برگزاری نشست های تخصصی با تجار و بازرگانان ملایری، به این شهرستان سفر کرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ شامگاه سه شنبه سوم خرداد ماه، فرهاد نوری در ابتدای ورود به شهرستان از بازار مبل ملایر و چندین کارگاه تولیدی در شهرک تخصصی مبل و منبت حاجی آباد بازدید کرد و پس از آن به منظور برگزاری نشست های تخصصی با بازرگانان ملایری، در محل سالن شهید حیدری فرمانداری ویژه شهرستان حضور یافت.

یک دیدار تخصصی با فعالان و بازرگانان مبل و منبت و یک نشست تخصصی با انجمن صادرکنندگان کشمش ملایر از جمله نشست های برگزار شده در حاشیه این سفر یک روزه بود.

معاون سازمان توسعه تجارت در حاشیه این نشست‌ها، مسائل و مشکلات تجاری چندین واحد تولیدی را نیز بررسی کرد.

فرهاد نوری در خلال این دیدارها با تشریح وضعیت صادراتی کشور و گشایش های صورت گرفته در زمینه های سیاسی با بسیاری از کشورهای منطقه، بر بهبود شرایط تجاری کشور در سال جاری تأکید کرد.

وی با آسیب شناسی وضعیت صادرات مبل ملایر توصیه هایی در این خصوص ارائه کرد و به تشریح کمک های ممکن سازمان متبوعش از فعالان تجاری برداخت.
داریوش صفاری معاون اقتصادی فرماندار ملایر نیز در این دیدار خواستار برگزاری نمایشگاه تخصصی مبل ملایر در جریان بازی های جام جهانی در کیش شد.

مشاور دکتر بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز هدف دکتر بیگی نژاد از دعوت مسئولین سازمان توسعه تجارت به ملایر را کمک به بهبود وضعیت صادراتی شهرستان عنوان و بیان کرد: توسعه بازارهای صادراتی برای فعالان مبل ملایر، نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت حیاتی است.

دشتی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور در چند سال گذشته و افزایش چندین برابری قیمت چوب و مواد اولیه مبلمان از یکسو و کاهش قدرت خرید مردم در داخل کشور، گشوده شدن بازارهای جدید صادراتی به روی محصولات تولیدی ملایر را تنها راه حفظ و افزایش اشتغال در این حوزه دانست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن