اجتماعی

۳۹۰ خانواده در انتظار حضانت کودکان بی سرپرست

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان همدان، از پوشش 150 کودک زیر 3 سال خبر داد و گفت: 390 خانواده در انتظار فرزند هستند.
زهره بختیاری در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین بیان کرد: تا کنون 150 کودک تحت پوشش سازمان بهزیستی در آمده‌اند که گروه سنی زیر 3سال را شامل می شود و گروه های سنی 3 تا 6 سال و 8 تا 12 و همچنین 12 تا 18 سال را تحت پوشش قرار داده است و به تفکیک جنسیت دختر و پسر این گروه بندی ها صورت گرفته است.

وی عنوان کرد : حدود 390 خانواده در انتظار برای به سرپرستی گرفتن کودکان تحت پوشش ما هستند که آن ‌ها باید برای به حضانت گرفتن این کودکان یک سری شرایط را که طی قوانین تصویب شده، داشته باشند تا مورد قبول سازمان بهزیستی قرار بگیرند.
بختیاری در ادامه افزود: این گونه خانواده ها باید دارای شرایط سنی،اجتماعی ،فرهنگی ، مذهبی، اقتصادی و تحصیلی مورد قبول باشند تا از سمت سازمان بهزیستی جهت فرزند خواندگی گرفتن کودکان تحت پوشش را داشته باشند. که در سامانه فرزند خواندگی آیین نامه کامل با ذکر جزیات امر بارگذاری شده است.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان اظهار کرد: طی آمار بدست آماده در این خصوص در سال 1400 تعداد 36 کودک است که تحت پوشش و حمایت خانواده ها برای فرزند خواندگی قرار گرفته اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن