اجتماعی

چشم انداز روشنى در توسعه ملاير

‍ فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی چشم‌انداز روشنی در رشد و توسعه ملایر است، گفت: بخش مهمی از صنعت برق به صنایع فروسیلیس شهرستان ملایر اختصاص داده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین ؛ سلمان اسماعیلی در دیدار با مهندس معینی‌پور مشاور مدیرعامل شرکت توانیر در امور مجلس و مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان، صنعت برق را دارای یک جایگاه بی‌بدیل در شرایط کنونی دانست.

وی اظهار کرد: صنعت برق یکی از مولفه‌های مهم رشد و توسعه کشور است که به طور مستقیم با رضایت‌مندی مردم ارتباط دارد و با تعامل، وفاق و اهتمامی که در مجموعه شرکت توزیع برق استان و شهرستان ملایر وجود دارد، این امر می‌تواند در رفع مشکلات این حوزه و جلب رضایت‌مندی مردم نقش‌آفرین باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی نیاز ضروری و چشم‌انداز روشنی در رشد و توسعه این شهرستان است، ادامه داد: با توجه به اینکه ملایر حدود ۶۰ درصد از صادرات استان همدان را به خود اختصاص داده و دارای صنایع بزرگی همچون فروسیلیس، معادن، کشمش و انگور و مبل و منبت است، در حوزه برق نیازمند نگاه ویژه است.

فرماندار ملایر با اشاره به اینکه با توجه به آهنگ سریع رشد و توسعه ملایر، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی یکی دیگر از اولویت‌های مهم ملایر به شمار می‌رود، گفت: بخش مهمی از صنعت برق، مربوط به صنایع فرآوری فروسیلیس است که در حوزه تامین برق و اعمال خاموشی‌های احتمالی، مطالبات و گلایه‌مندی‌هایی وجود دارد.

اسماعیلی ادامه داد: در اعمال برنامه خاموشی‌های احتمالی توسط وزارت نیرو برای صنایع، نیاز است بومی‌سازی در صنایع مختلف اعمال شود.

وی افزود: فرسوده بودن شبکه‌های برق شهرستان ملایر با توجه به قدمت بالا و توسعه این شهرستان، از دیگر موارد ایجاد نارضایتی برای مردم است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در طرح تفصیلی جدید شهرستان ملایر،دو هزار هکتار به محدوده این شهرستان اضافه خواهد شد که توسعه شبکه برق از الزامات این توسعه‌یافتگی است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن