اجتماعی

انگور و كشمش نيازمند طرح‌های دانش بنيان

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه انگور و کشمش نیازمند طرح‌های دانش‌بنیان و نگاه‌های جدید است، گفت: بخش مهمی از سیاست‌های توسعه و پیشرفت ملایر بر پایه محکم صنعت انگور و کشمش است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، سلمان اسماعیلی بعداز ظهر سه‌شنبه ۱۷ خرداد ماه در دیدار با اعضای انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشمش ملایر، انگور و کشمش را بخشی از هویت تاریخی و فرهنگی شهرستان دانست.

وی با اشاره به اینکه در حوزه جهانی صادرات خوبی در حوزه کشمش داریم، اما در مارکتینگ دچار مشکل هستیم،افزود: بازار اروپا به شدت تشنه انگور و کشمش ملایر است و انجمن تولید و صادرکنندگان کشمش ملایر باید در این زمینه رایزنی‌های لازم را برای جذب بازارهای اروپایی داشته باشند.

این مقام مسئول اظهار کرد: در حوزه برندینگ، بسته‌بندی، توسعه و تثبیت بازارها و تنوع‌بخشیدن به محصول و بازار کشمش دچار مشکل هستیم که تنها با مشارکت بخش خصوصی این مشکل حل می‌شود.

فرماندار ملایر گفت: در حوزه تازه‌خوری انگور باید گام‌های مهمی برداشته شود، ۲۰ تا ۳۰ درصد انگور تولیدی این شهرستان با ارقام جدید را می‌توان به صورت تازه‌خوری نگهداری کرد.

وی با بیان اینکه انجمن تولید و صادرکنندگان کشمش و بخش خصوصی باید در این زمینه میدان‌داری کند، تصریح کرد: در این ماموریت باید نقش بخش دولتی و نمایندگان مجلس نیز مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه انگور و کشمش نیازمند طرح‌های دانش‌بنیان، نگاه‌ها و حرف‌های جدید و قدری ریسک‌پذیری هستیم،افزود: بدون شک یک بخش مهمی از سیاست‌های توسعه و پیشرفت ملایر بر پایه محکم انگور و کشمش قرار دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن