سلامت و پزشکی

پلمپ 46 واحد بی‌توجه به پروتکل‌های بهداشتی

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سیناهمدان، از پلمپ 12 واحد نانوایی و 6 رستوران به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد.

لیدا رفعتی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، عنوان کرد: در هفته گذشته به طور مجموع 46 مرکز توسط بازرسان مرکز بهداشت و سلامت استان پلمپ و اخطارهای لازمه به آنان داده شده است، که بیشترین تعداد مربوط به نانوایی‌ها با توجه به اهمیت کارشان بوده است؛ همچنین 28 مورد پلمپ کارگاه‌های کوچک که کم‌تر از 25 کارگر در آن‌ها مشغول به کار هستند گزارش شده است.

وی در ارتباط با رعایت پروتکل های بهداشتی بیان کرد: همچنان فرودگاه با رعایت 100 درصدی این موارد بهترین آمار را به خود اختصاص داده است، اما از سوی دیگر، درصد رعایت بهداشت و حافظت فردی در پایانه مسافربری برون شهری 60 درصد گزارش شده که کم‌ترین میزان آماری را در هفته سپری شده به همراه داشته است.

رفعتی افزود: به طور کل از تاریخ 9 تا 16 تیرماه به تعداد 771 مرکز اخطار و همچنین موارد معرفی شده به مراجع قضایی گزارش شده است، که از این تعداد 136 مورد به نانوایی‌ها و 12 مورد نیز به بانک‌ها  اختصاص دارد.

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سیناهمدان، اذعان کرد: با توجه به کاهش چشم‌گیر آمار کرونا، درصد رعایت فاصله گذاری اجتماعی بسیار پایین آمده  و به کمتر از 50 درصد رسیده است و مردم باید در این مورد نیز ما را همیاری کنند تا از این بیماری به طور کامل رهایی یابیم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه می‌توان بیان کرد، درصد پوشش واکسیناسیون در استان به بیش از 90 درصد رسیده و 4 تا از شهرستان‌های استان که شامل بهار، کبودرآهنگ، درگزین و فامنین هستند با رعایت 100 درصدی واکسیناسیون و رعایت تهویه مناسب مناسب به افزایش آمار مثبت پروتکل‌ها کمک شایانی کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن