اجتماعی

مهارت محوری امری مهم در آموزش

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان گفت: از حرکت در مسیر دانش محوری باید به سمت مهارت محوری حرکت کنیم

   به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حسن رضانیا در جلسه شورای آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به سفر وزیر آموزش و پرورش به استان گفت: ما نیاز داریم که مسئولین در سطح وزرا و معاونین و مسئولینی که بتوانند تاثیر گذار باشند بیشتر به شهرمان سفر کنند و امروز آموزش و پرورش در همه ابعاد نیاز به نگاه و رویکرد های تحولی دارد و نیاز دارد که نگاه تحولی در آن غلبه داشته باشد.

   رضانیا افزود: آنچه تا به امروز در موضوع فنی و حرفه ای و کاردانش ما اتفاق افتاده با مطلوب و آرمان ما فاصله دارد و اگر وضعیت فنی و حرفه ای ما درست و طبق شیوه نامه های تعریف شده حرکت کرده بود نرخ بیکاری امروز در جامعه ما نباید اینگونه نبود.

   وی تصریح کرد: از حرکت در مسیر دانش محوری باید به سمت مهارت محوری حرکت کنیم زیرا که امروز ایجاد یک مهارت کار جهادی و عبادی است اگر بتوانید یک مهارت را به دانش آموز بیاموزید شک نکنید که بزرگترین کار تربیتی را انجام داده اید.

   معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان تاکید کرد مجموعه پرورشی هم باید به کمک مهارت آموزی بیاید و این جز مهم ترین کارهاست ما با احترام به فکر های قدیمی احتیاج به فکر ها و آدم های جدید داریم.

   وی گفت: تحقق شعار سال در آموزش و پرورش از مسیر فنی و حرفه ای می گذرد و تمرکز بر فنی حرفه ای ها راه نجات است.

   رضانیا در خصوص مساله سواد آموزی هم گفت: سوادآموزی یک مساله حاکمیتی است و مهم برای نظام است که باید با کار انقلابی و جهادی و باب رنامه ریزی منسجم و درست انگیزه های لازم را در جامعه به وجود آوریم.

   وی نگاه به سواد رسانه ای را نیز در حوزه سوادآموزی مهم شمرد و گفت: باید آموزش و پرورش تلاش کند ترک تحصیل و بازمانده از تحصیل در استان به حداقل برسد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن