اجتماعی

سقوط،عامل مرگ کارگر همدانی


مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: کارگر جوانی که هنگام کار(بُتن ریزی) ساختمانی در شهر همدان به علت سقوط از طبقه سوم دچار مصدومیت شده بود به رغم انتقال به بیمارستان و انجام کارهای مرتبط برای درمان، جان خود را از دست داد.

ارتین کمالی در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین با اشاره به اینکه این مرد جوان هفته گذشته و هنگام کار در ساختمانی نیمه کار دچار سانحه و سقوط از ارتفاع شده بود، افزود: نامبرده در زمان حادثه با حضور عوامل امدادی به بیمارستان منتقل و بستری شده بود که به رغم تلاش کادر درمان و انجام اقدامات پزشکی، صبح امروز درگذشت.
وی اظهار داشت: با وقوع این حادثه و اعلام آن به اورژانس و آتش نشانی، عوامل امداد و نجات در محل حاضر و فرد حادثه دیده را به بیمارستان منتقل می کنند اما وی به رغم تلاش های انجام شده در طول یک هفته گذشته، به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان افزود: سقوط از ارتفاع در جریان انجام فعالیت های ساخت و ساز به دلیل بی توجهی افراد به مسایل ایمنی و استانداردهای مربوط به کار در طبقات، یشترین میزان حوادث کار در فصول گرم سال است.
به گفته وی، استفاده از کابل های خودنگهدار، نصب حفاظ های موقت و داربست های محکم و استاندارد از جمله نکات مهم و موارد لازم در جریان ساخت و ساز انجام کار و فعالیت در طبقات فوقانی ساختمان است.
به گزارش اداره کل پزشکی قانونی، سال گذشته ۴۷۳ نفر براثر بروز حوادث حین کار در استان همدان مجروح و ۵۰ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن