اجتماعی

جمع آورى ميلياردى زكات در ملاير

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه
در احیای زکات کم‌کاری شده است،افزود:
سال گذشته سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات در ملایر جمع‌آوری شدو امسال مطالبه جدی تحقق دو برابری جمع‌آوری زکات در شهرستان است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین ، سلمان اسماعیلی چهارشنبه ۲۵ خرداد ماه، در نشست شورای زکات ملایر که با حضور امام جمعه ملایر، ائمه جمعه و مدیران دستگاه‌های اجرای برگزار شد، از کم‌کاری در امر اقامه زکات انتقاد کرد.

وی با بیان اینکه نسبت به احیای این فریضه مهم از دستگاه‌های اجرایی مطالبه جدی داریم و همه باید پای کار باشند، گفت: ریشه بسیاری از مشکلات از جنس مدیریتی است و مردم هرگز در بروز این مشکلات و کم‌کاری‌ها مقصر نیستند.

فرماندار ملایر افزود: طبق آمار ارایه شده، از ۲۰۸ روستای دارای سکنه در این شهرستان، تنها در ۳۲ روستا زکات پرداخت شده و این امر نشان می‌دهد که مجموعه شهرستان مساله زکات را خیلی جدی نگرفته‌اند.

اسماعیلی ادامه داد: بر اساس همین گزارش سال گذشته، سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات در این شهرستان جمع‌آوری شد که با توجه به کشاورزی پایه بودن اکثر روستاها، وجود حدود ۱۱ هزار هکتار اراضی باغی و بیش از ۵۷ هزار هکتار اراضی زیرکشت غلات، این مبلغ زکات بسیار ناچیز است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی با کمک بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی باید در کنار کمیته امداد امام خمینی(ره) ملایر باشند و از اختیارات و مسئولیت قانونی خود برای احیا و جمع‌آوری زکات استفاده کنند.

وی افزود: علاوه بر همایش شهرستانی زکات، بخش‌های تابعه نیز می‌توانند در راستای احیای زکات برنامه‌های جداگانه‌ای داشته باشند و دهیاران و شوراهای اسلامی به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه تیم‌های چند نفره از مبلغان برای تبلیغ فریضه احیای زکات در روستاها و تشویق مردم به امر زکات تشکیل دهند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه تبلیغات محیطی احیای زکات به شدت ضعف داریم و کمیته امداد و سایر دستگاه‌ها در امر تبلیغات به جد ورود کنند، اظهار کرد: این تعهد را می‌دهیم که امسال با همت و جدیت همه اعضای شورای زکات شهرستان ملایر و میدان‌داری کمیته امداد، هدفگذاری برای جمع‌آوری دو برابری زکات را در این شهرستان رقم بزنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن