اجتماعی

جريمه و پلمپ در انتظار مشاوران املاک متخلف

معاون استاندار و فرماندار ملایر به مشاوران املاک و مالکین هشدار داد: سقف افزایش اجاره بهای مسکن در سال ‌جاری طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور به دستور معاون اول رئیس جمهور، ۱۵ درصد به تصویب رسیده است و با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ سلمان اسماعیلی این اقدام را در حمایت از مردم و مستاجران و کوتاه کردن دست سودجویان در بازار مسکن دانست و گفت: در دولت انقلابی جایی برای جولان سودجویان و تنگ کردن سفره مردم نیست و با مسببان افزایش بی‌رویه قیمت اجاره بها در این شهرستان به شدت برخورد خواهد شد.

وی تاکید کرد: در همین راستا به قید فوریت ستاد ساماندهی بازار مسکن و اجاره بها در شهرستان برگزار و برای اجرایی شدن مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور، تصمیماتی اتخاذ و تمامی مشاوران املاک، بنگاه‌داران و مالکان موظف به رعایت و اجرای این مصوبات شدند.

اسماعیلی با بیان اینکه مصوبات این جلسه لازم ‌الاجراست و متخلفان منتظر ورود دستگاه‌های نظارتی و قضایی باشند، خاطرنشان کرد: طبق این مصوبه، اتحادیه مشاوران املاک این شهرستان موظف شد نسبت به پلمب و جمع‌آوری واحدهای بدون پروانه کسب اقدام کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: تمامی مشاوران املاک موظف هستند در تنظیم قرارداد جدید یا تمدید قراردادهای سال قبل، سقف حداکثر ۱۵ درصد افزایش اجاره بها را رعایت کنند، در غیر اینصورت با واحد صنفی متخلف برخورد قانونی لازم صورت می‌گیرد.

اسماعیلی ادامه داد: تمامی واحدهای مشاوران املاک موظف شدند در تنظیم قراردادهای اجاره و بیع از اجاره‌نامه و مبایعه نامه‌های دارای هولوگرام مورد تایید اداره صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه استفاده کنند و بازرسان متولی امر مکلفند با واحدهای صنفی که در تنظیم قراردادها از مبایعه نامه‌های بدون هولوگرام استفاده کنند، برخورد قانونی به عمل آورده و اصالت و صحت و سقم معاملات و اجارات را مورد بررسی قرار دهند.

فرماندار ملایر با اشاره به اینکه اداره امور مالیاتی نیز موظف شد برابر قوانین و مقررات بر واحدهای مسکونی خالی مالیات وضع کند، گفت: در راستای اجرای این مصوبه، اداره تعزیرات حکومتی وظیفه دارد در اسرع وقت و با اولویت نسبت به بررسی پرونده‌های متخلفین رسیدگی کند.

وی گفت: با اتمام حجت با مشاوران املاک و دلالان این حوزه، قیمت‌ها شکسته خواهد شد و اجازه نمی‌دهیم سودجویان بیشتر از این عرصه را برای زندگی مردم این شهرستان تنگ کنند.

گفتنی است؛ در همین رابطه مسلم سلگی، دادستان عمومی و انقلاب ملایر نیز علاوه بر اعلام عمومی در سطح شهر و فضای مجازی، نسبت به برخورد قانونی با متخلفان در حوزه افزایش بی‌رویه اجاره بها و سرپیچی از اجرای مصوبات، هشدار داد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن