اجتماعی

ملاير، ميزبان فرهيختگانى از ٢٠ كشور

فرماندار ویژه ملایر گفت: شهرستان ملایر میزبان اختتامیه همایش بین‌المللی نهضت ترجمه و انتشار مفاهیم ارزشی دفاع مقدس است و فرهیختگانی از ۲۰ کشور دنیا در اختتامیه همایش شرکت میکنند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین،سلمان اسماعیلی، سه‌شنبه ۳۱ خرداد ماه، در جلسه هماهنگی برگزاری اختتامیه همایش بین‌المللی نهضت ترجمه و انتشار مفاهیم ارزشی دفاع مقدس با عنوان «پرواز اندیشه‌ها، روایت ماندگار اظهار کرد: شهر ۱۱۰۰ شهید والامقام بستری مهیا برای انتشار مفاهیم ارزشی دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: مهرماه امسال اختتامیه نخستین همایش بین‌المللی نهضت ترجمه و انتشار مفاهیم ارزشی دفاع مقدس استان همدان، در ملایر و به میزبانی دانشگاه ملی ملایر برگزار می‌شود.

اسماعیلی با بیان اینکه تمامی بسترهای لازم برای برگزاری این همایش بین‌المللی در ملایر مهیاست، افزود: این شهرستان در این همایش میزبان فرهیختگانی از ۲۰ کشور دنیاست.

فرماندار ملایر ادامه داد: اختتامیه همایش با موضوع ادبیات پایداری و معرفی کتاب‌های «من رضا هستم» در وصف زندگینامه شهید «داریوش (رضا) ساکی»، کتاب «حاج جلال» در وصف زندگینامه پدر شهیدان حاجی بابایی و ترجمه کتاب شهید «الکرخ» در وصف شهید «احمد روستایی» برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ انقلاب، ارزش‌های دفاع مقدس و ارزش‌های اسلامی، بسیار غنی و سرشار از جهاد، ایثار و شهادت است، خاطرنشان کرد: با وجود چنین فرهنگی غنی و گنجینه‌هایی همچون شهدا، جانبازان و ایثارگران، هیچ کمبودی در تولید محتوا برای انتشار مفاهیم ارزشی دفاع مقدس نداریم.

اسماعیلی با بیان اینکه مساله امروز، فرم ارائه محتوا متناسب با ذائقه و سلیقه جامعه مخاطب و نسل جوان امروز است، گفت: سرود “سلام فرمانده” یک فرم موفق از مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس بود که جهانی شد.

وی افزود: ملایر با تقدیم ۱۱۰۰ شهید گلگون کفن، بستری مهیا برای نشر ارزش‌ها و مفاهیم دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

این مقام مسئول افزود: از تمامی ظرفیت‌های شهرستان باید برای برگزاری اختتامیه همایش بین‌المللی نهضت ترجمه و انتشار مفاهیم دفاع مقدس بکار گرفته شود و دانشگاه ملی ملایر آمادگی لازم را برای میزبانی شایسته این همایش داشته باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به بازدید فرهیختگان از مکان‌های دیدنی و گردشگری ملایر به عنوان یکی از برنامه‌های جانبی همایش، تمهیدات لازم اندیشیده شده و مشکلی در این زمینه نداریم.

فرماندار ملایر گفت: اقدامات لازم برای برپایی نمایشگاهی از ظرفیت‌های ملایر در حاشیه این همایش و همچنین اقدامات ابتکاری انجام شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن