اجتماعی

نقش پررنگ رسانه در فرهنگ رانندگی و ترافیک

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه فرهنگ ترافیک و رانندگی باید در میان افراد بیش از پیش رواج پیدا کند، رسانه را عاملی مهم در این پیشرفت دانست.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین،سردار سلمان امیری،سه‌شنبه ۳۱ خرداد در مراسم تودیع و معارفه رؤسای پلیس راه و راهور خاطرنشان کرد: یکی از عوامل مهم در سفر ایمن، استاندارد بودن خودروها بوده که موضوعی ملی است و دستگاه‌های کلان باید برای این موضوع چاره‌ی اندیشند.

وی ادامه داد: در حوزه راه در سطح استان می‌توانیم با رفع نقاط حادثه خیز در کاهش تصادفات اثرگذار باشیم به‌طوری که در حوزه درون شهری، از سال ۱۳۹۰ تا کنون از ۱۳۵ کشته به ۵۴ کشته در سال ۱۴۰۰ رسیده‌ایم.

سردار امیری با اشاره به اینکه هزینه های زیادی بر اثر تصادفات از لحاظ روحی و مالی به جامعه وارد می‌شود عنوان کرد: در راستای کنترل این معضل از دستگاه‌های متولی مانند راهداری، شهرداری، فرمانداری و استاندار محترم به عنوان رئیس شورای تأمین تقاضا داریم تا تلاش خود را در این حوزه به کار گیرند و بتوانیم هر سال نسبت به سال گذشته تعداد قابل ملاحظه‌ای از این آمار را کاهش دهیم.

فرمانده انتظامی استان همدان در پایان روند پیشرفت و آموزش فرهنگ رانندگی در تا پیش از شیوع ویروس کووید_۱۹ قابل ملاحظه دانست و گفت: متاسفانه سرعت این روند با شیوع ویروس منحوس کرونا کاهش یافت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن