اجتماعی

فقط تا پایان مرداد آب داریم

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان همدان، از پایان منابع آبی تا اواخر مرداد خبر داد.

حمید عزیزی متواضع در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: 70 درصد از منابع آبی همدان از سد اکباتان فراهم می‌شود و اکنون با توجه به مشکل کم آبی و بارش‌های بسیار کم، پشت سد اکباتان فقط 8 میلیون متر مکعب آب وجود دارد و این بدین معناست که تا پایان مرداد ماه ذخایر آبی تمام می‌شود.

وی بیان کرد: مشکل شدید آبی از آبان ماه سال 1400 رخ داد، اما شرکت آب و فاضلاب با تدابیری مانند اجاره چاه‌های کشاورزی و استفاده از رودخانه‌های اطراف توانست مقدار ذخیره را بالا ببرد و تا مرداد ماه 1401 برساند.

عزیزی متواضع در ارتباط با صادرات آب اظهار کرد: با توجه به اینکه منابع آبی کشور ترکیه از ایران بهتر است، اما تولید هندوانه که آب بسیار زیادی مصرف می‌کند را ممنوع کرده است، اما کشور ایران همچنان به تولید و صادرات این محصول ادامه می‌دهد؛ همچنین استان همدان که بزرگ‌ترین تولید کننده سیب زمینی است و این محصول یکی از آب بر ترین محصولات کشاورزی است می‌توان گفت هر روزه در غالب آب مجازی در حال صادرات آب به دیگر استان‌ها خواهد بود.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان همدان، در پایان تاکید کرد: از هم استانی‌های عزیز خواستار صرفه جویی در مصرف آب با توجه به کمبود شدید و عدم امکان جایگزینی این نعمت الهی هستیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن