اجتماعی

شوراى هيئات مذهبى، تكيه‌گاه وحدت

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه سازمان تبلیغات صدقه جاریه‌ای است که مردم از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند، گفت: شورای هیئات مذهبی باید تکیه‌گاه و محور وحدت باشند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ سلمان اسماعیلی شنبه ۴ تیر ماه در دیدار با رئیس اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی ملایر، افزود: نقش‌آفرینی برای پیشبرد سیاست‌های نظام و تبیین مواضع اسلام و انقلاب وظیفه مهم شورای هیئات مذهبی است.

وی شورای هیئات مذهبی را یک رکن مهم در این حوزه برشمرد و اظهارکرد: این شورا باید تکیه‌گاه و محور محدت هیات‌های مذهبی در شهرستان باشد و در بررسی و شناسایی مسائل و مشکلات، نیازسنجی هیات‌ها و نظارت‌ها، میدان‌داری کنند.

فرماندار ملایر با تاکید بر اینکه هیئات مذهبی باید موضع داشته باشند و مواضع اسلام و انقلاب را تبیین کنند، نقش‌آفرینی این شورا در پیشبرد سیاست‌های نظام را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: هیات‌های مذهبی همانند مراسم‌های غم و ماتم اهل بیت(ع)، در مناسبت‌های جشن و شادی نیز گرمابخش محفل اهل بیت(ع) و شیعه باشند.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه در آئین‌های جشن و شادی ائمه اطهار(ع) باید روح شادی و طراوت و سرزندگی اعمال شود، گفت: ایام اربعین و محرم امسال با میدان‌داری شورای هیئات مذهبی و تلاش برای جذب بیشتر جوانان، باید محرم و صفر متفاوتی از سال‌های قبل داشته باشیم.

وی یادآور شد: با توجه به استقبال زائران پیاده‌روی اربعین و قرار گرفتن شهرستان ملایر در مسیر تردد کاروان‌های زائران اربعین حسینی، از هم اکنون تمهیدات و زیرساخت‌های لازم باید اندیشیده شود.

گفتنی است؛ با تاکید فرماندار ملایر مقرر شد شورای هیئات مذهبی ملایر به عنوان یکی از اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر، شورای زکات، شورای فرهنگ عمومی و ستاد اربعین و جهت کمک در پیشبرد امور این حوزه‌ها لحاظ شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن