اجتماعی

پیش بینی حضور چشم‌گیر مسافران در تابستان

رئیس میراث فرهنگی ملایر ضمن توضیح دستورالعمل ارسالی وزارتخانه در خصوص ستاد اجرایی خدمات سفر تابستانی شهرستان گفت: امسال با توجه به کاهش بیماری کرونا و دستور ستاد ملی کرونا مبنی بر عدم لزوم استفاده از ماسک در مکان های فضای باز، در برخی مناطق قطعا شاهد حضور چشم گیر مسافران در ملایر هستیم.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ ابراهیم جلیلی ظهر یکشنبه ۵ تیر ماه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر تابستانه، تصریح کرد: لازم است که دستگاه های عضو ستاد آمادگی لازم را در این خصوص داشته باشند.

وی اظهار کرد: کمیته اسکان و رفاه شهرستان در بخش خصوصی و در بخش دولتی فعال شده است و مهمانسراها آمادگی لازم را برای اسکان گردشگران و اسکان اضطراری دارند

جلیلی افزود: بازدیدهای نظارتی از اماکن و مجتمع بین راهی با اکیپ مشترک به صورت دوره ای انجام می شود و باید با تعریف رویدادهای مختلف گردشگران را به سمت شهرستان گسیل کنیم.

معاون امور عمرانی فرمانداری ملایر نیز گفت: این شهرستان دارای دو برند جهانی مبلمان منبت و انگور است که این برندها در جذب گردشگران بسیار موثر خواهد بود و باید بر اساس دستورالعمل ابلاغی ستاد سفر تابستانی برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

عباس خدابخشیان افزود: مسئولین کمیته ها با قید فوریت جلسات کمیته را برگزار و مستندات و صورتجلسات را به دبیر خانه ارسال کرده و بحث نظافت روزانه معابر باکس های زباله ورودی ها وبوستان ها و حتی ورودی های روستاهای هدف گردشگری بسیار حائز اهمیت است.

وی خواستار معرفی دستگاه های رابط ستاد سفر به فرمانداری شد و خاطرنشان کرد: همچنین شهرداری باید محل برپایی چادرها را مشخص و به منظور برقراری امنیت با نیروی انتظامی هماهنگی کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن