اجتماعی

برگزاری دوره تعمیق و تثبیت برای دانش‌آموزان

معاون آموزش متوسطه استان همدان از محقق نشدن اهداف آموزشی این اداره برای دانش آموزان در وقفه دوساله عملکرد غیر حضوری مدارس خبر داد.

احمد آقامحمدی در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: با توجه به آموزش‌های غیر حضوری و فاصله‌ای که بین کیفیت آموزشی ایجاد شده است و همچنین عدم دسترسی برخی دانش‌آموزان به اینترنت و فضای مجازی موجب محقق نشدن اهداف آموزشی در این دوسال بوده است، که در تلاش هستیم با برگزاری دوره‌های تعمیق و تثبیت بخشی از آن را جبران نماییم.

وی بیان کرد: اداره آموزش و پرورش کلاس‌هایی را برای دانش آموزان پیش بینی کرده است که از تاریخ ۱۵ تیرماه تا اواخر مرداد ماه برای تعمیق و تثبیت دروسی که دانش‌آموز در آن‌ها ضعف دارند برگزار خواهد شد.
آقامحمدی اظهار کرد: این کلاس‌ها به دو صورت تقویتی و جبرانی برنامه ریزی شده است که در کلاس‌های جبرانی دانش آموزانی که طبق آیین نامه‌های آموزشی نمره مورد نظر را کسب نکرده‌اند و یا نمره قبولی را کسب کرده اما از آن راضی نیستند می‌توانند شرکت نمایند، ضمنا در شهریور ماه از همه دانش آموزانی که در کلاس‌ها شرکت کرده‌اند امتحان مجدد گرفته می‌شود.

معاون آموزش متوسطه استان افزود: طی بررسی‌های انجام شده ۴ درس از دروسی که دانش آموزان در آن‌ها میانگین نمره پایینی دارند انتخاب شده و حداقل در ۳۰ ساعت و حداکثر در ۳۶ ساعت در کلاس‌های ۲۰ نفره برگزار خواهد شد؛ همچنین اولویت ثبت نام در کلاس‌ها با دانش‌آموزان روستایی و افرادی که در مناطق کم برخوردار از اینترنت هستند، خواهد بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن