اجتماعی

لزوم جبران افت تحصیلی دانش آموزان

سرپرست اداره آموزش و پرورش ملایر از لزوم اجرایی شدن مطلوب طرح تعمیق و تثبیت یادگیری و جبران اُفت تحصیلی دانش‌آموزان خبر داد و گفت: از چهاردهم فرودین ماه 1401 کلاس‌های حضوری در تمامی مدارس کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ مهدی عابدینی نیا در نشست مدیران و معاونین آموزشی متوسطه اول و دوم، افزود: در راستای توسعه عدالت آموزشی و تربیتی و با هدف بهبود و تکمیل فرایند آموزش، جبران نارسایی‌ها و کاستی‌های آموزشی و تعمیق یادگیری دانش آموزان امسال طرح تعمیق و تثبیت یادگیری و جبران افت تحصیلی دانش آموزان در دوره‌های ابتدائی، اول متوسطه و دوم متوسطه (نظری، فنی‌ و حرفه ‌ای و کار و دانش) باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی اظهارکرد: نقایص و کاستی‌های آموزش در فضای مجازی و نگرانی از کفایت دسترسی ‌ها به ابزارهای کارآمد در تحقق اهداف این الگوی آموزشی، به‌ ویژه در مناطق کمتر برخوردار، فاصله آموزشی و افت تحصیلی آشکار و پنهان را ایجاد کرده است.

عابدینی نیا تصریح کرد: از چهاردهم فرودین ماه 1401 کلاس‌های حضوری در تمامی مدارس کشور برگزار شد، اما جبران کاستی‌های یادگیری و ضعف علمی دانش آموزان نیازمند برنامه ‌ریزی جامع در همه ابعاد آموزشی و تربیتی دارد که باید مدنظر تمامی برنامه ریزان نظام تعلیم و تربیت قرار گیرد.

وی تاکید کرد: والدین نگران دانش آموزان هستند و این نگرانی به جاست، بنابراین باید با برنامه ریزی دقیق و سوق فضا به سمت آرامش، شور و نشاط، شرایط را به بهترین شکل مدیریت کرده تا با سرعت بیشتری به سمت اهداف آموزش حرکت کنیم.

سرپرست اداره آموزش و پرورش ملایر با تاکید بر رعایت مفاد مندرج در بخشنامه ابلاغی، از مدیران خواست با جدیت تمام، حضور پر شور و نشاط دانش آموزان در این طرح را برنامه ریزی کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن