اجتماعی

نقش روستاها در تحقق رشد اقتصادى

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه دهیاران زبان گویای خدمات نظام و دولت باشند، بر لزوم توجه جدی دهیاران به مسأله آب و حفظ منابع ملی تاکید کرد و خواستار حضور تمام وقت دهیاران در محل ماموریت شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛سلمان اسماعیلی ظهر سه‌شنبه ۱۴ تیر ماه به مناسبت روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در همایش شهرداران و دهیاران ملایر، افزود: روستاها در تحقق رشد ۷.۵ درصدی اقتصادی و ایجاد چهار هزار شغل، به عنوان محور و پیشران هستند.

وی با اشاره به اینکه امیدآفرینی اکسیر حیات‌بخش جامعه است و دهیاران باید در راستای امیدبخشی و امیدآفرینی به مردم تلاش کنند، اظهار کرد: دهیاران باید زبان گویای خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت باشند.

فرماندار ملایر اظهار کرد: دهیاران باید به دور از هرگونه سیاسی‌کاری و قبیله‌گرایی، محور وحدت باشند و به عنوان نماینده حاکمیت، وحدت را در بین مردم تقویت کنند.

وی با بیان اینکه دهیاران باید در حوزه فعالیت خود احساس تکلیف کرده و مردم را حول منافع ملی و شهرستانی جمع کنند، افزود: پرهیز از روزمرگی، برنامه‌محوری و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و حرکت حول محور قانون از دیگر وظایف مهم شهرداران و دهیاران است که باید مورد توجه قرار گیرد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه انتقال تجربه از سوی دهیاران به یکدیگر در راستای توسعه و تقویت روند کار مورد تاکید است، گفت: دهیاران موظف هستند برای پیشبرد امور از ظرفیت مردم استفاده کنند و خیران را پای کار بیاورند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه دهیاران باید همواره در محل کار و ماموریت خود به صورت دائم حضور داشته باشند، خاطرنشان کرد: توجه جدی دهیاران به محیط زیست، حفط منابع ملی، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها و توجه جدی به مساله آب از دیگر الزامات است.

وی با بیان اینکه دهیاران باید در جلوگیری از برداشت و استفاده غیراصولی از آب و حفظ منابع آبی روستاها نقش‌آفرینی کنند، اظهار کرد: باتوجه به تعهد ۷.۵ درصدی رشد اقتصادی استان همدان و ایجاد چهار هزار شغل در این شهرستان در سال‌جاری، نقش روستاها به عنوان محور تولید و پیشران اقتصادی، روستاها باید محور قرار گیرند.

فرماندار ملایر افزود: دهیاران باید در این زمینه سوژه‌های متناسب با بوم هر روستا را بررسی و کسب و کار متناسب با هر روستا را ایجاد کنند و در تحقق این هدف مهم برنامه‌ریزی داشته باشند.

اسماعیلی تصریح کرد: برنامه میز خدمت به شکلی متفاوت در شهرها، روستاها و مناطق حاشیه شهر در حال برگزاری است و دهیاران باید در سرعت بخشیدن به نیز خدمت ایفای نقش کنند.

گفتنی است ؛ در این آیین از شهرداران و دهیاران شهرستان ملایر تجلیل به عمل آمد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن