اجتماعی

لزوم اجرای طرح حجاب و عفاف در کشور

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، از لزوم اجرای قانون طرح حجاب و عفاف در کشور خبر داد.

احمدحسین فلاحی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، عنوان کرد: طرح حجاب و عفاف در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است و طی قانون، دست کم 32 دستگاه متولی  و موظف به اجرا و پیگیری این طرح در سطح کشور هستند و به موجب قانونی بودن رعایت آن برای تمامی افراد جامعه یک امر ضروری خواهد بود.

وی بیان کرد: متاسفانه اغلب افرادی که در خصوص موضوع حجاب و عفاف هنجار شکنی می‌کنند، کارمندان ادارات و ارگان‌های دولتی بوده و با در نظر گرفتن بحث شرعی و قانونی نظارت در این مکان‌ها باید افزایش پیدا کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: عده ای از افراد هستند که این قوانین را قبول ندارند، ولیکن اکثریت جامعه این طرح را پذیرفته‌اند تا به تصویب رسیده است و این‌ها نیز موظف به رعایت قانون مانند تمامی قوانین حاکم بر جامعه هستند.

احمدحسین فلاحی اذعان کرد: برای درک و انجام این طرح در کشور باید پیوست‌های فرهنگی  ایجاد شود و جامعه، زمینه پوشش مناسب را محیا نماید؛ همانطور که در کشور نمایشگاه‌های کتاب و یا قرآن برگزار می‌شود و برای افزایش توان خرید مردم بن هایی به آن‌ها اهدا می‌شود، به همین منظور برای پوشش مناسب نیز باید نمایشگاه هایی در نظر گرفته شود و ما طرح اهدا بن خرید چادر را در دستور کار قرار داده‌ایم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن